Karty płatnicze będą zintegrowane z systemami mPay, co umożliwi użytkownikom korzystanie z pieniędzy zgromadzonych w ramach salda konta również poza ekosystem aplikacji mobilnej. Pieniądze będą mogły zostać wykorzystane w ramach transakcji offline, w terminalach POS, w Internecie, jak również przy płatnościach MOTO. Intencją stron jest również, by karty były wielowalutowe i umożliwiały użytkownikom płacenie za produkty i usługi zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Karty płatnicze Visa dla użytkowników mPay

– Współpraca z Planet Pay to kolejny krok realizacji naszej strategii fintechowej, która jest oparta na stopniowym poszerzaniu zakresu usług i oferty produktów możliwych do kupienia z wykorzystaniem autorskich technologii płatniczych mPay w Polsce, jak i poza jej granicami. To właśnie za wielofunkcyjność najbardziej cenią nas użytkownicy aplikacji – mówi Andrzej Basiak, Prezes Zarządu mPay.

– W ramach grupy ITCARD, która jest właścicielem spółki Planet Pay, od 2022 roku funkcjonuje ITCARD Fintech Lab, którego celem jest świadczenie usługi wydawnictwa i obsługi kart płatniczych dla fintechów. Współpraca z mPay to ważny element realizacji naszej strategii, która zakłada wdrażanie nowoczesnych produktów płatniczych dla naszych Partnerów oraz stały rozwój rynku płatności w Polsce – dodaje Jarosław Chrzanowski, Prezes Zarządu ITCARD.

Usługi będą świadczone na rzecz użytkowników końcowych, w oparciu o zezwolenie działania w charakterze Krajowej Instytucji Płatniczej i w oparciu o należące do mPay technologie płatnicze. Karty debetowe Visa mają być dostępne dla klientów mPay już w czerwcu bieżącego roku.