Tesla nie będzie używać Botów do budowy samochodów. Robot ma wykorzystywać potencjał sieci neuronowych oraz superkomputera Dojo. Może pomagać w codziennych czynnościach.

Samochody jak roboty na kołach

tesla bot

– Tesla jest prawdopodobnie największą na świecie firmą robotyczną, ponieważ nasze samochody są jak roboty na kołach – powiedział Elon Musk.

-Dzięki komputerowi Full Self-Driving, który będzie ewoluował, oraz Dojo i wszystkim sieciom neuronowym rozpoznającym świat, rozumiejącym, jak poruszać się po świecie, sensowne jest nadanie temu humanoidalnej formy – dodaje.

Robot jest zbudowany tak, aby w razie niebezpieczeństwa ludzie mogli łatwo przed nim uciec lub go unieszkodliwić (tutaj warto przypomnieć obawy Elona Muska co do sztucznej inteligencji). Będzie ważył niespełna 57 kilogramów, a maksymalna prędkość jaką osiągnie to 8 kilometrów na godzinę. Na twarzy robota będą wyświetlane różne istotne informacje. Ma mieć przyjazne nastawienie do człowieka.

Musk twierdzi, że robot będzie mógł zastąpić ludzi nie tylko w wykonywaniu codziennych czynności, takich jak zakupy, ale również pracy, która dzięki temu stanie się wyborem, a nie koniecznością.