Niemiecki bank zapowiada strukturalną gotowość na swoje IPO jeszcze do końca bieżącego roku. Warto przypomnieć, że jeszcze w październiku 2021 r.  N26 zdołał pozyskać ponad 900 milionów USD, przy jednoczesnej wycenie przekraczającej 9 mld USD. W ten sposób stał się drugim największym bankiem w Niemczech pod względem kapitalizacji rynkowej. Fintech może być notowany na giełdzie już za niecałe dwa lata, czyli w 2024 roku.

Fintech N26 gotowy na swoją pierwszą ofertę publiczną

— Nadchodzące podwyżki stóp procentowych nie będą dla nas problemem. N26 ma w swoim bilansie ponad 4,3 miliarda euro i posiada zabezpieczenie przed rosnącymi stopami procentowymi — powiedział Tayenthal w wywiadzie dla CNBC.

Fintech posiada także licencję bankową w Brazylii, a w zeszłym roku zatrudniał już 40 osób w São Paulo. Niemniej ostatnie miesiące nie były zbyt łaskawe dla N26. Spółka nie osiągnęła jeszcze rentowności oraz musiała mierzyć się z kilkoma poważnymi problemami.

Chodzi tutaj między innymi o konieczność wycofania się z rynku amerykańskiego, bunt pracowników, czy kontrolę ze strony niemieckich organów nadzorczych. W związku z nieprawidłowościami w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) N26 został ukarany grzywną w wysokości 4 mln EUR.