Rundzie inwestycyjnej przewodzili Third Point Ventures i Coatue Management. Udział w niej wzięli również Dragoneer Investment Group i inni obecni inwestorzy N26. Pieniądze zostaną wykorzystane na rozwój produktów w aplikacji mobilnej oraz zatrudnienie 1 tys. nowych pracowników. Mają się zajmować takimi obszarami jak technologia i cyberbezpieczeństwo.

Fintech N26 stał się drugim największym bankiem w Niemczech

Dzięki ostatniemu dofinansowaniu N26 nieznacznie wyprzedził Commerzbank pod względem kapitalizacji rynkowej. Tym samym challenger stał się drugim największym bankiem w Niemczech – nie posiadając ani jednego oddziału. N26 jest wyceniany na ponad 9 mln USD (to trzy razy więcej niż przy ostatniej rundzie inwestycyjnej).

N26 powstał w 2013 roku, a od roku 2015 działa w Niemczech i Autrii. Teraz challenger bank ma ponad 7 mln klientów w 25 krajach i jest na dobrej drodze, aby na koniec 2021 roku pochwalić się przetworzeniem transakcji o wartości 90 mld USD. Fintech działa także w Polsce, ale na razie bez wielkich sukcesów.

O planowanej rundzie inwestycyjnej N26 pisaliśmy już w lipcu bieżącego roku. Wtedy Bloomberg informował, że ma to być ostatnie dofinansowanie dla spółki przed wejściem na giełdę. IPO ma zostać przeprowadzone w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy.

Fintech posiada także licencję bankową w Brazylii, a w Sao Paulo zatrudnia już 40 osób. Brazylijczycy będą mogli skorzystać z aplikacji N26 już w 2022 roku.

Kilka tygodni temu fintech N26 został ukarany grzywną w wysokości ponad 4 mln EUR. Kara została nałożona przez niemiecki organ nadzoru finansowego – BaFin. Powodem takiej decyzji są niedociągnięcia banku w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML).