Do tej pory klienci mogli wybrać płatność BLIKIEM na AliExpress za pośrednictwem operatorów płatności takich jak Przelewy24, czy PayU. Teraz wystarczy wpisać kod BLIK na stronie płatności i zaakceptować transakcje w swojej aplikacji bankowej. Co więcej już niedługo na AliExpress ma także pojawić się rozwiązanie One Click BLIK, dzięki któremu przy kolejnych zakupach nie będzie już konieczne wpisywanie kodu BLIK, a jedynie zatwierdzenie płatności w aplikacji bankowej.

BLIK w nowej odsłonie na AliExpress

Letnia wyprzedaż na AliExpress rozpoczyna się 10 czerwca w aplikacji mobilnej oraz na stronie internetowej. Będzie to świetna okazja do wypróbowania nowej metody płatności dostępnej bezpośrednio podczas finalizacji zamówienia.

Polski rynek staje się coraz ważniejszy dla AliExpress z uwagi na rosnącą popularność zakupów w Internecie. Według danych Gemius, AliExpress stał się najczęściej odwiedzaną platformą zakupową w okresie przedświątecznym 2019 roku. Dla chińskiego serwisu to kolejny krok w kierunku wzmacniania pozycji na polskim rynku. W ubiegłym roku platforma rozpoczęła współpracę z InPost, dzięki której polscy klienci mogą odbierać zamówienia bezpośrednio w paczkomatach.

W pierwszych trzech miesiącach 2020 roku Polacy skorzystali z BLIKA blisko 78 milionów razy, z czego 57,5 miliona stanowiły transakcje w Internecie. Według danych Narodowego Banku Polskiego za ostatni kwartał 2019 roku, BLIK jest już blisko dwukrotnie chętniej wykorzystywany niż karty płatnicze, a z kwartału na kwartał ta różnica się powiększa – czytamy w komunikacie.