Partner serwisu Visa dla biznesu

Na AliExpress zapłacisz BLIKIEM

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#BLIK#e-commerce
Opublikowano: 9 czerwca 2020, 10:17 Aktualizacja: 9 czerwca 2020, 13:04

BLIK oraz AliExpress zacieśniają współpracę. Pozwoli ona użytkownikom płacić BLIKIEM bezpośrednio na platformie podczas finalizacji zamówienia. Nowość pojawia się tuż przez startem letniej wyprzedaży, która rozpoczyna się 10 czerwca na stronie AliExpress oraz w aplikacji mobilnej platformy.

Na AliExpress zapłacisz BLIKIEM

Do tej pory klienci mogli wybrać płatność BLIKIEM na AliExpress za pośrednictwem operatorów płatności takich jak Przelewy24, czy PayU. Teraz wystarczy wpisać kod BLIK na stronie płatności i zaakceptować transakcje w swojej aplikacji bankowej. Co więcej już niedługo na AliExpress ma także pojawić się rozwiązanie One Click BLIK, dzięki któremu przy kolejnych zakupach nie będzie już konieczne wpisywanie kodu BLIK, a jedynie zatwierdzenie płatności w aplikacji bankowej.

BLIK w nowej odsłonie na AliExpress

Letnia wyprzedaż na AliExpress rozpoczyna się 10 czerwca w aplikacji mobilnej oraz na stronie internetowej. Będzie to świetna okazja do wypróbowania nowej metody płatności dostępnej bezpośrednio podczas finalizacji zamówienia.

Polski rynek staje się coraz ważniejszy dla AliExpress z uwagi na rosnącą popularność zakupów w Internecie. Według danych Gemius, AliExpress stał się najczęściej odwiedzaną platformą zakupową w okresie przedświątecznym 2019 roku. Dla chińskiego serwisu to kolejny krok w kierunku wzmacniania pozycji na polskim rynku. W ubiegłym roku platforma rozpoczęła współpracę z InPost, dzięki której polscy klienci mogą odbierać zamówienia bezpośrednio w paczkomatach.

W pierwszych trzech miesiącach 2020 roku Polacy skorzystali z BLIKA blisko 78 milionów razy, z czego 57,5 miliona stanowiły transakcje w Internecie. Według danych Narodowego Banku Polskiego za ostatni kwartał 2019 roku, BLIK jest już blisko dwukrotnie chętniej wykorzystywany niż karty płatnicze, a z kwartału na kwartał ta różnica się powiększa – czytamy w komunikacie.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

na-aliexpress-zaplacisz-blikiem