W trakcie dzisiejszej inauguracyjnej konferencji w Warszawie pojawił się założyciel Klarny, Sebastian Siemiątkowski (zdjęcie główne). Zapowiedział on start usługi „Zapłać za 30 dni”. Pierwszym partnerem szwedzkiego fintechu nad Wisłą została sieć H&M.

Klarna oficjalnie startuje na polskim rynku

Do tej pory Klarna działała w Polsce w roli pośrednika przy płatnościach internetowych. Chodzi tutaj między innymi o szybkie przelewy pay-by-link. Teraz fintech założony przez Sebastiana Siemiątkowskiego wchodzi nad Wisłę ze swoją flagową usługą – czyli odroczonymi płatnościami. Klienci mogą za darmo odroczyć płatność do 30 dni, a sklep otrzymuje pieniądze od razu po zakupie. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na stronie Klarny.

Początkowo usługa „Zapłać za 30 dni” będzie dostępna w szwedzkiej sieci odzieżowej H&M. Pojawi się także polskojęzyczna wersja aplikacji Klarna. Z jej poziomu klienci będą mogli skorzystać z odroczonych płatności oraz z rozłożenia zakupów na raty. Aplikacja to także dostęp do listy polecanych sklepów, list zakupów, czy powiadomień o promocjach i zniżkach.

Klarna to najwyżej wyceniany, prywatny fintech w Europie. Po ostatnim dofinansowaniu w kwocie 639 mld USD szwedzka spółka jest już warta 46 mld dolarów. Z usług Klarny ma korzystać ponad 90 mln ludzi na całym świecie.