W realizację projektu jest także zaangażowany Car Park, dostawca i autoryzowany partner AMANO Europe, firmy dostarczającej rozwiązania z zakresu systemów parkingowych. Forum Gdańsk jest pierwszym centrum handlowym w regionie, które wprowadza nowoczesne technologie parkingowe.

Nowa inwestycja NaviParking w Gdańsku

Tak zwane inteligentne parkingi tworzone przez firmę NaviParking wykorzystują nowoczesną technologię na rzecz dokładniejszej obserwacji ruchu na parkingu przez jego administratorów oraz poprawy komfortu i bezpieczeństwa użytkowników. Dzięki aplikacji mobilnej NaviPay, kierowcy mogą znaleźć w konkretnej okolicy parkingi z wolnymi miejscami i z wyprzedzeniem zarezerwować dla siebie miejsce, a także kupić abonament długoterminowy – czytamy w komunikacie.

Jedną z najnowszych realizacji NaviParking jest zdigitalizowana część parkingu na terenie centrum handlowego Forum Gdańsk. Możliwość wykupienia rezerwacji miejsca postojowego w Śródmieściu pozwala na lepsze zaplanowanie dnia bez potrzeby przeznaczania dodatkowego czasu na poszukiwanie parkingu. Co więcej, wjazd i wyjazd przebiega w sposób bezkontaktowy – inteligentne kamery, po rozpoznaniu tablicy rejestracyjnej, same otwierają przejazd dla auta.

Na cyfrowym parkingu w Forum Gdańsk kierowcy mogą korzystać z dwudziestu cyfrowych miejsc postojowych znajdujących się na szóstym poziomie parkingu z pięknym widokiem na panoramę miasta. Możliwe jest zarówno wykupienie krótkoterminowej rezerwacji (na stronie Cyfrowyportal.pl lub przez aplikację NaviPay), jak i długoterminowych abonamentów (za pośrednictwem portalu).

Forum Gdańsk to kolejny obiekt w Polsce, na którego terenie wprowadzono rozwiązania NaviParking z zakresu cyfrowej transformacji. W ostatnim czasie firma przeprowadziła digitalizację obiektu Park & Ride Pruszków. W portfolio NaviParking znajdują się również parkingi zlokalizowane w GTC Łódź, GTC Wrocław, GTC Katowice, Global Worth – Supersam Katowice, a także w wybranych hotelach grupy Accor, Hampton by Hilton, UPC oraz w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka.