Oznacza to de facto podwyżkę o 13 złotych. Wygląda na to, że Netflix wziął na celownik osoby, które dzielą się kontami. Lepiej zapłacić 13 zł (1/4 pakietu Premium) i oglądać seriale w jakości 4K, niż płacić 34 zł za pakiet Podstawowy, który oferuje jedynie jakość SD.

Pakiet Ultra zastąpi pakiet Premium. Planowane zmiany w cenniku Netflixa

W raz z wprowadzeniem pakietu Ultra na znaczeniu ma stracić pakiet Premium, na którym będzie można oglądać treści tylko na dwóch urządzeniach jednocześnie. Możliwość streamingu na 4 urządzeniach ma zaoferować tylko pakiet Ultra. O sprawie pisze serwis The Verge.

Obecnie na Netflixie dostępne są trzy rodzaje subskrypcji – Podstawowy, Standard i Premium. Podstawowy kosztuje 34 złote miesięcznie i pozwala na oglądanie treści na jednym urządzeniu w jakości SD. Standard to możliwość oglądania produkcji na dwóch urządzeniach jednocześnie w jakości HD za cenę 43 złotych miesięcznie. Natomiast Premium pozwala cieszyć się treściami Netflixa na czterech urządzeniach jednocześnie w 4K za kwotę 52 złotych w miesiącu.

Po planowanych zmianach pakiet Premium zostanie zredukowany do 2 urządzeń, natomiast pakiet Standard do 1 urządzenia. Najlepiej obrazują to poniższe podpunkty.

Przed zmianami:

  • pakiet Podstawowy: 1 urządzenie, jakość SD, cena 34 zł,
  • pakiet Standard: 2 urządzenia, jakość HD, cena 43 zł,
  • pakiet Premium: 4 urządzenia, jakość 4K, cena 52 zł.

Po zmianach:

  • pakiet Podstawowy: 1 urządzenie, jakość SD, 34 zł,
  • pakiet Standard, 1 urządzenie, jakość HD, cena 43 zł,
  • pakiet Premium, 2 urządzenia, jakość 4K, cena 52 zł,
  • pakiet Ultra, 4 urządzenia, jakość 4K, cena około 65-75 zł (17 euro).

Tak naprawdę Netflix planuje podwyższenie ceny najlepszego pakietu o około 13 zł (a może nawet więcej). Podwyżka nie wydaje się tak drastyczna po rozbiciu ceny na 4 osoby – wtedy to raptem 3,25 zł więcej. W ten sposób serwis streamingowy pozyska dodatkowe pieniądze, a większość klientów tego nie odczuje.

Większość, ponieważ nie wszyscy abonenci pakietu Premium dzielą się ceną na 4 osoby. Najprostszy przykład to rodziny z dziećmi, w których to rodzice opłacają pakiet. W takim wypadku podwyżka o 13 złotych jest już bardziej odczuwalna. Na razie to tylko testy, więc nie wiadomo jak będą wyglądać ostateczne zmiany w cenniku Netflixa.