Z jakimi głównymi wyzwaniami prawnymi muszą mierzyć się fintechy? Dlaczego zagadnienia prawne są tak istotne? Jakie najważniejsze zmiany prawne mogą się niedługo pojawić? Między innymi na te pytania odpowiedział Maciej Raczyński, radca prawny i partner zarządzający w kancelarii Raczyński, Skalski & Partners.

Nowa sekcja jest dostępna z poziomu strony głównej – zarówno w menu po lewej stronie, jak i pod sekcją z aktualnościami. Można ją znaleźć także pod tym linkiem.

Wszystko co powinieneś wiedzieć o prawie i fintechach

Zagadnienia prawne oraz kwestie compliance to jedne z najistotniejszych aspektów prowadzenia działalności w sektorze FinTech. Sekcja Legal będzie źródłem wiedzy bogatym w wysokiej jakości merytoryczne treści eksperckie. Będą one pojawiać się pod postacią artykułów, podcastów wideo, jak i felietonów.

Więcej o współpracy Fintek.pl i kancelarii Raczyński, Skalski & Partners można przeczytać tutaj. Specjalizuje się ona w obsłudze prawnej na rzecz podmiotów z branży finansowej, ubezpieczeniowej, w tym instytucji płatniczych oraz banków jak również energetyki.

Rozmowę z Maciejem Raczyńskim można obejrzeć na YouTube. Wersja audio jest dostępna na SpotifySoundcloud oraz Apple Podcast. Pozostałe materiały znajdziecie także pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.