Jedną z kluczowych nowości jest funkcja planowania postów. Użytkownicy Threads od teraz będą mogli planować publikacje bezpośrednio w aplikacji. Funkcja dostępna jest w menu z trzema kropkami w edytorze posta.
Threads, konkurent X, wdraża nowe funkcje
Po wybraniu opcji „Zaplanuj” użytkownik ustala datę i godzinę publikacji, a zaplanowane treści trafiają do folderu wersji roboczych. W folderze można je edytować lub usunąć przed publikacją. Taka funkcja może być szczególnie przydatna dla osób, które prowadzą kampanie marketingowe, zarządzają kontami kilku marek lub chcą regularnie publikować treści w określonych godzinach.
Kolejną nowością jest możliwość „oznaczania” postów udostępnianych w wątkach, tak aby kreatywny wkład użytkowników w udostępniane treści był od razu widoczny. O tej funkcji wciąż nie wiemy wiele, ale TechCrunch pisze, że w Threads ma pojawić się nowa ikonka obok przycisków dodawania zdjęć, GIF-ów, głosu, hashtagów i innych, które zapewni dostęp do nowej funkcji. Po kliknięciu na ikonę, użytkownicy zostaną przeniesieni do ekranu, na którym będą mogli wybierać między narzędziami, takimi jak zakreślacz lub strzałka, które pozwolą im rysować bezpośrednio na poście w wątku.
Pomysł może wydawać się nietypowy, ponieważ użytkownicy platformy częściej dzielą się zrzutami ekranu artykułów czy zdjęć, na których dokonują podkreśleń. Mimo to funkcja wyróżnia Threads na tle konkurencyjnych platform, takich jak X, Bluesky czy Mastodon.
Kilka miesięcy temu pisaliśmy, że Threads ma już 275 mln użytkowników miesięcznie. Ostatnio Mark Zuckerberg potwierdzał, że z platformy aktywnie korzysta już 300 mln osób każdego miesiąca. Threads powstało jako alternatywa dla X, czyli dawanego Twittera, po jego przejęciu przez Elona Muska.
Po roku od premiery Threads, użytkownicy w końcu doczekali się wprowadzenia jednej z najczęściej zgłaszanych sugestii – opcji ustawienia kanału „Obserwujący” jako domyślnego. Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Meta, ogłosił testy nowej funkcji, podkreślając, że użytkownicy będą mogli dostosować domyślny kanał do swoich potrzeb.