Technologa ma zostać udostępniona wszystkim polski, klientom w nadchodzących tygodniach. Klucz dostępu umożliwia użytkownikom logowanie się do konta PayPal bez konieczności wprowadzania hasła. Zamiast tego tożsamość jest weryfikowana za pomocą danych biometrycznych lub hasła przypisanego do urządzenia.

Czym jest technologia passkeys od PayPal?

Passkeys to nowy standard na rynku opracowany przez FIDO Alliance i World Wide Web Consortium, który został zaprojektowany w celu zastąpienia haseł za pomocą par kluczy kryptograficznych i przy użyciu cyfrowych danych uwierzytelniających, takich jak czujniki biometryczne, w tym odcisk palca, rozpoznawanie twarzy oraz kod PIN lub wzór rysowany palcem.

PayPal, będący członkiem-założycielem FIDO Alliance, jest jedną z pierwszych firm świadczących usługi finansowe, które udostępniły swoim użytkownikom uwierzytelnianie za pomocą technologii passkeys. Klucze dostępu są powszechnie uznawane za wyjątkowo skuteczne w przypadku ataków typu „phishing”, „credential stuffing” i innych tego typu zdalnych zagrożeń.

Jak utworzyć PayPal Passkey na urządzeniach Apple

Po utworzeniu klucze są synchronizowane z pękiem kluczy iCloud, zapewniając silną, poufną relację między klientem a jego urządzeniem oraz łatwe logowanie dla użytkowników PayPal z urządzeniami z systemami iOS 16, iPadOS 16.1 lub macOS Ventura i ich późniejszymi wersjami.

Po zalogowaniu się do witryny PayPal.com za pośrednictwem przeglądarki internetowej Safari przy użyciu dotychczasowych danych logowania kwalifikujący się użytkownicy PayPal będą mogli wybrać opcję „Utwórz klucz dostępu”. Po pomyślnej weryfikacji istniejących poświadczeń za pomocą Face ID lub Touch ID klucz dostępu zostanie utworzony.

Jak utworzyć PayPal Passkey na urządzeniach z systemem Google Android

Użytkownicy mogą utworzyć i korzystać z klucza dostępu w systemie PayPal na urządzeniu z systemem Android 9+.

  • Korzystając z przeglądarki Chrome na urządzeniu z systemem Android 9+, użytkownik powinien zalogować się do systemu PayPal przy użyciu dotychczasowych danych logowania.
  • Może zostać wyświetlona opcja „Utwórz klucz dostępu” z dodatkowymi informacjami na temat kluczy dostępu. Użytkownik zostanie następnie poproszony o uwierzytelnienie w taki sam sposób, w jaki zwykle odblokowuje urządzenie. Klucz dostępu zostanie utworzony.
  • W kolejnym kroku użytkownik zostanie przekierowany do interfejsu PayPal. Przy następnym logowaniu można rozpocząć korzystanie z klucza dostępu na urządzeniach z systemem Android 9+.

Po utworzeniu klucza dostępu użytkownicy systemu PayPal będą mogli korzystać z tej metody jako domyślnego sposobu logowania wszędzie tam, gdzie jest ona dostępna. Możliwe, że wymagane będą dodatkowe procedury uwierzytelniania.