Nowością jest możliwość połączenia ubezpieczenia z urządzeniami smart home firmy Fibaro. Od dziś ubezpieczenie jest dostępne w oddziałach banku, w drugiej połowie września będzie je można również kupić w serwisie transakcyjnym i aplikacji mobilnej, a od października także w agencjach.

PKO Dom – nowe ubezpieczenia nieruchomości od PKO BP

Ubezpieczenie PKO Dom oferowane jest w trzech pakietach:

  • Pakiet Standardowy zapewnia ochronę na wypadek wystąpienia zdarzeń losowych (np. działanie ognia, powódź, zalanie, przepięcie, działanie gradu lub śniegu) oraz pomoc Assistance 24/7. Centrum Alarmowe zorganizuje wsparcie fachowców, hydraulika, dekarza czy ślusarza, którzy usuną powstałą usterkę.
  • Pakiet Super poza zakresem ubezpieczenia w pakiecie Standardowym, daje też możliwość zabezpieczenia w razie nieumyślnie wyrządzonych szkód osobom trzecim (tzw. OC w życiu prywatnym).
  • Pakiet Super Pro jest kompleksowym ubezpieczeniem dającym jego posiadaczowi najwyższy poziom komfortu obejmując zakres pakietu Super i dodatkowo chroni od kradzieży z włamaniem, rabunku czy dewastacji.

To pierwsze w Polsce rozwiązanie, które umożliwia ochronę nieruchomości przy wykorzystaniu inteligentnych urządzeń, np. czujników zalania czy pożaru. Ich użycie jest zintegrowane z ubezpieczeniem assistance w ramach polisy PKO Dom. Dzięki ich działaniu po wykryciu zagrożenia Centrum Alarmowe powiadamiane jest automatycznie. Urządzenia są dostępne, w przypadku wykupienia polisy PKO Dom, z 40% zniżką.

PKO Dom docelowo zastąpi obecną ofertę ubezpieczeń domu i mieszkania, dostępnych do tej pory w PKO, w tym Mój Dom24. W samym PKO Ubezpieczenia, poza produktami powiązanymi z ofertą bankową, klienci znajdą też m.in. OnkoPlan, Moje Życie24, PKO Ubezpieczenie dziecka oraz Moje Podróże24.