Odsetki są naliczane codziennie i wypłacane na konta klientów na początku kolejnego miesiąca. Oprocentowanie wolnych środków dotyczy zarówno obecnych, jak i nowych klientów. W obu przypadkach nie ma minimalnych jak i maksymalnych ograniczeń kwotowych.

Oprocentowanie wolnych środków dla klientów XTB

Klienci XTB będą otrzymywać odsetki od niezainwestowanych środków zdeponowanych w PLN, EUR oraz USD. Oprocentowanie jest aktywowane automatycznie dla wszystkich obecnych i nowych klientów, niezależnie od łącznej kwoty wolnych środków

Dla obecnych klientów XTB aktualne oprocentowanie wynosi 2 proc. w skali roku dla depozytów w PLN, 2 proc. dla depozytów w EUR oraz 2,5 proc. dla depozytów w USD. Z kolei nowi klienci będą mogli cieszyć się podwyższonym oprocentowaniem przez pierwsze 90 dni od daty otwarcia konta. Obecne oprocentowanie dla nowych klientów wynosi 4 proc. w skali roku dla PLN, 3,8 proc dla EUR oraz 5 proc. dla USD.

W komunikacie spółka zaznacza, że stawki oprocentowania mogą ulec zmianie. Szczegółowe informacje oraz bieżące oprocentowanie są dostępne na stronie internetowej: https://pl.xtb.com/odsetki-od-niezainwestowanych-srodkow.

Z kolei we wrześniu bieżącego roku Szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przychylił się do wniosku XTB o zmianę interpretacji indywidualnej związanej z rozliczaniem dochodów inwestorów z giełd zagranicznych. Wprowadzenie w życie tej zmiany ma wpłynąć na wygodę inwestowania w spółki akcyjne notowane na giełdach poza Polską.