Takie informacje przekazał w rozmowie z serwisem XYZ prezes Providenta, Marcin Żuchowski. Pierwszą nowością dostępną dla klientów ma być cyfrowa karta kredytowa, o którą wnioski klienci będą mogli składać już w lutym. Z kolei od marca użytkownicy będą mieli możliwość samodzielnej zmiany limitu na swojej karcie kredytowej.

Cyfrową karta kredytowa, odroczone płatności oraz Apple Pay i Google Pay od Providenta

O planach spółki pisaliśmy już w grudniu. Podawaliśmy wtedy, że Provident ma już wydanych ponad 200 tys. kart kredytowych, a teraz celem jest umożliwienie dodawania plastików do wirtualnych portfeli, takich jak Apple Pay i Google Pay. Teraz prezes firmy, w rozmowie z XYZ, przedstawił więcej szczegółów odnośnie wdrożeń.

Wdrożenie popularnych portfeli cyfrowych – Apple Pay i Google Pay, do których będzie można podpinać kredytówki od Providenta, jest planowane na trzeci kwartał bieżącego roku. Ma to ułatwić klientom dokonywanie transakcji internetowych – prezes spółki podkreśla bowiem, że “szacunki rynkowe wskazują, że nawet 30 proc. transakcji w e-commerce odbywa się za pośrednictwem tych metod płatności”.

Provident przede wszystkim chce dotrzeć do osób, które dotychczas nie korzystały z kart kredytowych. W badaniach firma zauważyła, że aż 70 proc. jej klientów nie miało wcześniej kontaktu z tym produktem. Nowa strategia opiera się na rozwijaniu sprzedaży kart kredytowych, której celem jest osiągnięcie 250 tys. aktywnych kart do końca roku.

W dłuższej perspektywie, Provident planuje wprowadzenie tradycyjnych płatności odroczonych (BNPL), choć na większą skalę rozwiązanie to przewiduje dopiero na rok 2026. Nowa funkcja ma jednak jedynie uzupełniać ofertę kart kredytowych, a nie konkurować z produktami największych graczy na rynku BNPL.

Dodatkowo firma rozważa możliwość nawiązywania partnerstw z zewnętrznymi sprzedawcami, co miałoby umożliwić klientom finansowanie konkretnych zakupów za pomocą Providenta. W planach jest także uruchomienie programów lojalnościowych, które oferowałyby natychmiastowe rabaty w momencie dokonywania transakcji.

Warto przypomnieć, że niedawno Provident otrzymał licencję Krajowej Instytucji Płatniczej od Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. Zakres zezwolenie obejmuje między innymi przyjmowanie wpłat gotówki, czy wydawanie instrumentów płatniczych.