Volkswagen Bank wprowadził do oferty dwie nowości. Pierwszą z nich jest udostępnienie klientom płatności mobilnych za pośrednictwem telefonu, zegarka lub opaski na rękę. Druga to możliwość otwarcia rachunku w sposób zdalny.

Volkswagen Bank wprowadza nowości dla klientów

W przypadku płatności mobilnych Volkswagen Bank oferuje możliwość zapisania swojej karty Visa w następujących portfelach cyfrowych: Google Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay oraz Xiaomi Pay. Dzięki takiemu rozwiązaniu klienci Volkswagen Bank mogą zapłacić tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe, a także wypłacić gotówkę z bankomatów, które honorują wypłaty zbliżeniowe.

Drugą ze wspomnianych nowości jest opcja zdalnego otwarcia rachunku. Rozwiązanie to Volkswagen Bank kieruje do klientów indywidualnych i jednoosobowych działalności gospodarczych. Zdalnie można otworzyć następujące rachunki bankowe:

  1. Konto osobiste e-Direct – konto rozliczeniowo-oszczędnościowe, które zapewnia obsługę transakcji finansowych dzięki karcie płatniczej oraz systemowi bankowości elektronicznej,
  2. Plus Konto oszczędnościowe – oszczędzanie z dostępem do środków zgromadzonych na rachunku i z możliwością ich wypłaty bez utraty naliczonych odsetek,
  3. Plus Konto Biznes – konto firmowe dla jednoosobowych działalności gospodarczych z kartą płatniczą Visa, które pozwala prowadzić rozliczenia działalności firmy.

Volkswagen Bank specjalizuje się w działalności kredytowej i depozytowej. Oferuje m.in. konta firmowe i indywidualne, lokaty, karty bankowe Visa, kredyty samochodowe i gotówkowe.