Pekao przyznaje im nagrody za założenie konta – nawet 100 zł, a także proponuje oszczędzanie na koncie oszczędnościowym Mój Skarb z oprocentowaniem aż 2,5% w skali roku.

Oszczędzanie na 2,5% dla dzieci w Banku Pekao

Świadczenie Rodzina 500+ to rządowy program wsparcia dla rodzin z dziećmi. Przysługuje na dziecko do 18 roku życia. Nowy okres świadczenia trwa od 1 czerwca 2022 roku do 31 maja 2023 roku. Wnioski będzie można składać już od 1 lutego. Klienci Banku Pekao mogą wnioskować o przysługujące im środki zarówno w serwisie internetowym Pekao24, jak i aplikacji PeoPay.

Składanie wniosków o 500+ jest także dobrą okazją, aby zacząć oszczędzać na przyszłość dziecka. Warto przelewać choćby część środków z 500+ na jego konto, czy to w formie regularnego kieszonkowego, czy wsparcia celu, na który oszczędza. Takie podejście nauczy dzieci samodzielności i odpowiedzialności, a przede wszystkim pomoże w zdobyciu umiejętności oszczędzania – czytamy w komunikacie Banku Pekao.

Od 1 lutego rusza nowa odsłona promocji – „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom”. Tym razem oferta jest przeznaczona dla wszystkich dzieci, a więc od dnia narodzin do 18 roku życia.

W jej ramach dziecko może otrzymać nawet 100 zł  za otwarcie Konta Przekorzystnego i Mojego Skarbu i prostą aktywność np. zasilić dziecku konto, a nastolatek ma zrobić min. 3 transakcje kartą do konta lub aplikacją. Dodatkowo, aby zachęcić rodziców i ich pociechy do nauki oszczędzania bank proponuje aktualnie wysokie oprocentowanie na koncie oszczędnościowym Mój Skarb, które wynosi 2,5% w skali roku od otwarcia przez 6 miesięcy do kwoty 3000 zł.

Konto dla dziecka można założyć bez konieczności wizyty w oddziale. Wystarczy, że rodzic zaloguje się do aplikacji PeoPay lub bankowości internetowej Pekao24. W zakładce Panel rodzica wybiera wiek dziecka i produkty.