ETF-y stają się coraz bardziej popularne w Polsce, ponieważ niedawne zmiany w krajowych regulacjach umożliwiają ich łatwiejszą dystrybucję i rejestrację. Obok ETF-ów notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, które naśladują między innymi lokalne indeksy akcji i obligacji (WIG20, mWIG40, TBSP), polscy inwestorzy mają dostęp do coraz szerszej gamy produktów zagranicznych.

Nowe ETF-y w ofercie WealthSeed

Niedawna rejestracja w Polsce 140 funduszy ETF iShares przez firmę BlackRock zapewnia lokalnym inwestorom większy dostęp do funduszy indeksowych śledzących rynki rozwinięte i wschodzące, rynki obligacji, towarów, a także sektorowych i tematycznych ETF-ów. Asortyment produktów pozwala osiągnąć ekspozycje na szerokie spektrum rynków akcji i obligacji, a także zawiera rozwiązania ESG – czytamy w komunikacie.

WealthSeed to polski fintech stworzony przez Filipa Lachowskiego, syna twórcy mBanku, Sławomira Lachowskiego. Umożliwia łatwe inwestowanie w ponad 3000 zagranicznych akcji i ETF-ów, polskie i międzynarodowe fundusze inwestycyjne oraz zarządzanie finansami osobistymi. Akcje i fundusze ETF można kupić za darmo, gdy wartość transakcji przekracza 750 EUR lub za 2 EUR w przypadku mniejszych transakcji. Ponadto nowi klienci zainteresowani testowaniem aplikacji otrzymują obecnie akcję globalnej firmy za darmo.

WealthSeed stawia za cel pozyskanie 30 tysięcy klientów indywidualnych w 2022 roku. Z kolei plany na kolejne lata zakładają ekspansję na rynki Europy Środkowej i Wschodniej, a następnie do innych wybranych krajów UE.