Na początek młodzi klienci zyskają łatwiejsze logowanie: PIN-em, przez odcisk palca lub rozpoznawanie twarzy, a także nowy wygląd aplikacji i lepszą nawigację m.in. wygodniejszy ekran startowy i wyszukiwanie funkcji w dolnym menu. Wzmocnione zostały też niewidoczne dla użytkownika elementy związane z bezpieczeństwem.

Co nowego w PKO Junior?

Dzięki aplikacji dziecko pod czujnym okiem rodziców zdobywa praktyczną umiejętność obsługi mobilnego konta bankowego, uczy się podstawowych umiejętności związanych z zarządzaniem swoimi pieniędzmi i oszczędzaniem oraz rozwija systematyczność – wyjaśnia PKO BP.

Nowa aplikacja mobilna PKO Junior dostępna jest dla telefonów z systemami Android i iOS. Jeśli na smartfonie dziecka aplikacje aktualizują się automatycznie nowa wersja zastąpi po prostu obecną. W pozostałych przypadkach – wystarczy pobrać nową wersję aplikacji ze sklepu z aplikacjami – stara wersja przestanie działać.

Teraz dziecko może logować się PIN-em oraz biometrią, czyli odciskiem palca lub identyfikacją twarzy. Aplikacja ma też odświeżony wygląd oraz nawigację zgodną z obecnymi standardami technologii mobilnych. Dzięki temu dziecko może bardziej intuicyjnie się po niej poruszać np. wyszukiwanie funkcji jest teraz w zasięgu kciuka – w menu na dole ekranu. Nowa aplikacja jest tworzona w technologii Flutter.

To nie koniec zmian. W PKO Junior pojawi się też BLIK

Aplikacja łączy się z serwisem internetowym PKO Junior i w jej nowej wersji wzmocnione zostały elementy związane z bezpiecznym połączeniem się z tym serwisem. Tym samym lepiej chronione są wszystkie decyzje i operacje finansowe, które są w niej wykonywane.

To dopiero początek zmian aplikacji i serwisu internetowego PKO Junior dla dzieci i rodziców, w niedługim czasie dojdą kolejne funkcje i udogodnienia m.in. możliwość korzystania przez dzieci z BLIKA oraz rozszerzonego zarządzania aplikacją dla dzieci przez rodziców poprzez serwis internetowy iPKO i aplikację mobilną IKO.

W nowym roku szkolnym PKO Bank Polski zaproponuje też uczniom szkół ponadpodstawowych specjalny program edukacji finansowej m.in. wykorzystujący gogle VR do nauki zasad cyberbezpieczeństwa.