Na wieczornej gali Fintech Awards, odbywającej się przy okazji Fintech Summit Poland 2021, Anna Streżyńska odebrała nagrodę w kategorii „Osobowość FinTech”. Laureatka została wyróżniona za aktywną działalność na rynku nowych technologii, za propagowanie technologii blockchain i za wprowadzenie technologii na salony polskiej administracji publicznej.

Na cyfrową transformację musimy jeszcze poczekać

Z Anną Streżyńską rozmawiała Izabela Kozakiewicz, Managing Partner iKsync Digital & Research. Była minister cyfryzacji opowiedziała nam między innymi o tym jak wdrażać innowacji oraz, że warto integrować środowisko administracji publicznej z biznesem.

– Obecnie mamy do czynienia raczej z cyfryzacją administracji państwowej, a nie z jej pełną transformacją. Wiele spraw możemy załatwić zdalnie, ale wciąż po drugiej stronie ekranu siedzi urzędnik, który w szufladzie ma stos papierów, pieczątki i wnioski. Minie jeszcze trochę czasu zanim te zmiany nabiorą poważniejszych kształtów – mówi Anna Streżyńska.

Była minister cyfryzacji, a obecnie CEO MC2 Innovations, opowiedziała także o cyfrowej transformacji biznesu. Nad tego typu zmianami muszą się zastanowić te osoby, które definiują cele organizacji – trzeba ustalić co chcemy osiągnąć, gdzie są słabe punkty oraz te elementy, które można szczególnie wzmocnić dzięki cyfryzacji. Dopiero potem na scenę wkracza technologia i działy IT, które wdrażają pomysły w życie.