Wniosek można złożyć poprzez serwis transakcyjny iPKO, korespondencyjnie – wysyłając go pod wskazany adres oraz w oddziale banku. Dodatkowo, w związku z dużym zainteresowaniem, bank otworzy dla klientów w najbliższą sobotę, 30 lipca, wszystkie oddziały, które będą czynne w godz. 9.00-12.00 – czytamy w komunikacie.

Wakacje kredytowe w PKO BP

Rozwiązanie dostępne jest dla klientów, którzy zaciągnęli kredyt w PLN przed 1 lipca 2022 roku. Ta forma wsparcia umożliwia skorzystanie z ośmiu miesięcy bez spłaty rat kredytu do końca 2023 roku – spłatę kredytu można zawiesić na 2 miesiące w trzecim i na 2 miesiące w czwartym kwartale 2022 roku oraz po 1 miesiącu w każdym kwartale 2023 roku.

Od 29 lipca w oddziale można złożyć jeden wniosek na zawieszenie wszystkich okresów, w których klient chce skorzystać z rządowych wakacji kredytowych. W serwisie transakcyjnym iPKO w pierwszym etapie klienci mogą wnioskować o zawieszenie spłaty raty na okres 1 lub 2 miesięczny na trzeci kwartał 2022 r, a najpóźniej od 8 sierpnia – za pomocą jednego wniosku zawieszą łącznie do 8 rat.

Proces złożenia wniosku w serwisie transakcyjnym iPKO wygląda następująco – po zalogowaniu klient wybiera Moje sprawy > Dyspozycje i zaświadczenia i na liście wniosków dla kredytu hipotecznego wybiera „Rządowe zawieszenie spłaty kredytu (rządowe wakacje kredytowe 2022-2023)” oraz kredyt. Złożenie wniosku zajmuje 2-3 minuty. W ciągu 21 dni klient otrzyma potwierdzenie złożenia wniosku.

Warto przypomnieć, że kilka dni temu prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zapowiedział, że weźmie pod lupę to jak banki udzielają wakacji kredytowych. UOKiK zamierza zbadać, w jaki sposób 16 banków informuje o wakacjach kredytowych i w jak ich udziela. Już dziś zastrzeżenie budzi wymaganie złożenia kilku wniosków, np. oddzielnie dla każdej raty lub każdego kwartału.