Na podstawie umowy podpisanej z operatorem autostrady, użytkownicy mPay będą mogli od dzisiaj opłacać przejazdy autostradą A4 (między Katowicami a Krakowem). Usługa działa na zasadzie videotollingu i jest dostępna zarówno dla prywatnych użytkowników samochodów, jak i firmowych flot.

Aplikacją mPay zapłacimy na autostradach A1, A2 i A4

Jedną z form płacenia za przejazd autostradą jest aplikacja mobilna. Takie rozwiązania oferują już m.in. SkyCash, Spark, Autopay, czy Orlen Pay.

Na odcinku katowicko-krakowskim istnieją już takie rozwiązania jak elektroniczny pobór opłat A4Go czy videotolling, który odczytuje numery rejestracyjne pojazdu, sprawdzając, czy dokonano opłaty za przejazd. Dzięki temu nie będziemy musieli niepotrzebnie zwalniać, warto bowiem przypomnieć, że od 1 grudnia 2021 roku na płatnych odcinkach państwowych autostrad nie ma już szlabanów.

Rejestracja konta w mPay nie wymaga potwierdzenia profilem zaufanym. Jak na razie aplikacja pozwala użytkownikowi realizację płatności na A4: odcinek Katowice -Kraków, a także Sośnica-Wrocław oraz na autostradzie A2 (odcinek Konin-Stryków).