Aktualizacja aplikacji SkyCash ma się pojawić jeszcze dzisiaj. Dzięki temu użytkownicy będą mogli kupować bilety na przejazd państwowymi odcinkami autostrad A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica.

W SkyCash opłacisz przejazd autostradami A2 i A4

Wcześniej z systemem e-Toll zintegrowały się takie aplikacje jak Autopay, mPay, Spark, czy Orlen Pay. Bilety można również kupować offline, na przykład na stacjach benzynowych. Warto przypomnieć, że nowe zasady przejazdu państwowymi odcinkami autostrad A2 i A4 obowiązują od 1 grudnia 2021 roku. Zniknęły z nich bramki, co oznacza, że bilet trzeba nabyć samodzielnie – online lub offline. Za brak biletu grozi mandat w wysokości nawet 500 złotych.

Poszczególne aplikacje różnią się od siebie sposobem działania. Niektóre z nich bazują na lokalizacji użytkownika i pobierają opłatę automatycznie po wjeździe na autostradę. Jeśli podróżujemy w charakterze pasażera należy zatem pamiętać, aby anulować automatyczny zakup biletu. Tak działa Autopay.

Inne aplikacje wymagają z kolei ręcznego skupu biletu przed podróżą lub już w jej trakcie, nie śledząc przy tym lokalizacji kierowcy. W ten sposób działa na przykład aplikacja Spark, w której możliwość zakupu biletu autostradowego jest dostępna już także na Androidzie.

Ministerstwo Finansów udostępniło ostatnio także aplikację e-Toll PL Bilet, w której bilety na przejazd mogą kupować kierowcy samochodów osobowych. Apka nie śledzi lokalizacji kierowcy.