W listopadzie Allegro Biznes udostępniło odroczone płatności dla wszystkich ofert na platformie, wystawionych przez sprzedawców posiadających swoje siedziby w Polsce. Pierwsze dni pokazały, że był to strzał w dziesiątkę, ponieważ częstotliwość zakupów z wykorzystaniem rozwiązań BNPL znacząco wzrosła.

Allegro Biznes i odroczone płatności dla przedsiębiorców

Czym różnią się odroczone płatności B2C od tych B2B? Jak wygląda rynek odroczonych płatności dla przedsiębiorców w Polsce? Jakie są dalsze plany Allegro Biznes na rozwój BNPL? Jak badany jest storing kredytowy? Między innymi na te pytania odpowiedziała Ewa Kraińska.

O BNPL często mówi się tylko w kontekście klientów indywidualnych, ale warunki i potrzeby biznesu są inne. Nie mówimy tutaj o motywacji „kup i wypróbuj”, tylko „kup, wykorzystaj żeby zarobić i spłać”. Allegro twierdzi, że oferta Allegro Biznes to pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce, które kompleksowo odpowiada na potrzeby B2B  – również w obszarze finansowania merchantów.

Podcast można obejrzeć na YouTube. Wersja audio jest dostępna na Spotify, Soundcloud oraz Apple Podcast. Materiały znajdziecie także pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.