Uruchomienie usługi zajmuje tylko kilka klików, dzięki którym można zyskać możliwość odroczenia zapłaty za zakupy na Allegro lub rozłożenie jej na raty z szybką dostawą. Zewnętrzne finansowanie poszczególnych zakupów nie jest już konieczne, ponieważ cały proces można przeprowadzić za pośrednictwem Allegro, ze środków zapewnionych przez firmę.

Od dzisiaj usługi BNPL od Allegro są dostępne dla wszystkich 13 mln użytkowników platformy.

Allegro Pay dostępne dla wszystkich klientów

Najnowszy fintech Allegro ma za sobą udany rok pilotażowy i jest na dobrej drodze do osiągnięcia tegorocznego celu 1 miliarda złotych udzielonych pożyczek. W samym tylko drugim kwartale Allegro Pay udzieliło ich na kwotę 347 mln zł, prawie podwajając tę wartość względem pierwszych trzech miesięcy roku.

Również w drugim kwartale saldo pożyczek wyniosło 231 mln zł, czyli o 74% więcej niż w pierwszych trzech miesiącach roku, przy oczekiwanych stratach kredytowych na poziomie 2,1%. Baza danych, oparta w dużej mierze na transakcjach na Allegro, pozwala trafnie ocenić zdolność kredytową konsumentów – czytamy w komunikacie.

Allegro Pay wystartowało w połowie 2020 roku. Początkowo rozwiązanie było dostępne tylko dla wybranej grupy użytkowników. Wcześniej odroczone płatności na Allegro były dostępne we współpracy z fintechem PayPo.