Aplikacja finansowa DotBee umożliwia zarządzanie i dysponowanie finansami, posiada również takie funkcje jak bilety transportu publicznego, bilety parkingowe, cashback, przelewy oraz doradcy AI z którymi możemy komunikować się poprzez czat.

Odwrotne przejęcie fintechu Honey Payment

W tym roku w aplikacji Dotbee pojawiły się czaty generatywne sztucznej inteligencji specjalizujące się w dostarczaniu wiedzy z zakresu rachunkowości, prawa i finansów. Spółka posiada ponad pół miliona klientów, głównie wśród osób młodych (18-25 lat).

Odwrotne przejęcie zostało zrealizowane w drodze wniesienia 100% akcji spółki Honey Payment S.A. do dawnej spółki Maximus S.A. w zamian za akcje nowej emisji, w ten sposób podmiot notowany na NewConnect stał się jedynym właścicielem przejmowanej spółki i po rejestracji zmian statutu przyjął nową nazwę Honey Payment Group S.A. zmieniając jednocześnie przedmiot działalności.

– Wejście na NewConnect to szansa na zwiększenie rozpoznawalności i pozyskanie kolejnych inwestorów w przyszłości. Obecnie jesteśmy na etapie skalowania posiadanych rozwiązań i promocji na światowych rynkach. Skupiamy się na maksymalnym wykorzystaniu sztucznej inteligencji i dostarczeniu najlepszego, światowego produktu. Dlatego teraz pora na międzynarodową ekspansję naszego rozwiązania z którego w Polsce korzysta już ponad pół mln ludzi  – deklaruje Grzegorz Szulik, Prezes Zarządu i założyciel Honey Payment.