Do programu pilotażowego zostało zaproszonych kilkadziesiąt firm prowadzących sprzedaż na Allegro. Szersze grono sprzedawców będzie miało szansę przystąpić do usługi już w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Jeszcze szybsze przesyłki z Allegro One Fulfillment

Dystrybucja produktów zakupionych na Allegro z jednego centrum logistycznego pozwoli jeszcze bardziej skrócić czas dostawy, zapewnić wysoki poziom obsługi klienta oraz ograniczyć negatywny wpływ na środowisko. Sprzedawcy zyskają przewagę konkurencyjną, zaś klienci otrzymają swoje zakupy jeszcze szybciej. W nowym centrum logistycznym Allegro zatrudnienie znajdzie 1200 osób. Sprzedawcy będą mogli zaoferować swoim klientom dostawę przesyłki już następnego dnia po zakupie lub nawet tego samego dnia.

-Dzięki usłudze One Fulfillment planujemy jeszcze bardziej skrócić czasy dostaw, obniżyć koszty i poprawić przewidywalność dla klientów. Klienci docelowo będą mogli także dokonać zakupu od wielu sprzedawców z jednego centrum magazynowego, a zamówienie zostanie wysłane jedną paczką, co jest zarówno bardziej ekonomiczne jak i ekologiczne – mówi Grzegorz Czapski,  Business Development Officer w Allegro.

Dostawy w jeden dzień

Obecnie już ponad 80% zamówień składanych na Allegro dociera do klientów w ciągu 1-2 dni i czasy dostaw dynamicznie przyspieszają. W maju uruchomione zostały pierwsze Allegro Punkty w sieci Kolporter, a do końca roku klienci będą mogli skorzystać z jeszcze większej liczby  atrakcyjnych lokalizacji, w których mogą nadawać i odbierać przesyłki z Allegro.

Równocześnie platforma rozwija sieć nowoczesnych zielonych automatów paczkowych, z których pierwsi klienci skorzystają jeszcze jesienią bieżącego roku.

Aspekt ekologiczny nowej usługi One Fulfillment by Allegro ma ogromne znaczenie dla  platformy, na której sprzedaż prowadzi 125 tys. profesjonalnych sprzedawców. W procesie pakowania Allegro korzysta tylko z materiałów przyjaznych środowisku – certyfikowanych opakowań, papierowych taśm i wypełniaczy, a także wdraża procesy mające na celu zminimalizowanie odpadów. Dzięki nadawaniu przesyłek z jednego miejsca Allegro realizuje też Cele Zrównoważonego Rozwoju zawarte w strategii firmy na lata 2020-2023,  wpływając na zmniejszenie śladu węglowego.