Aby skorzystać z rozwiązań InPost, wystarczy zapakować przedmiot – którego nie możemy zabrać na pokład samolotu – i za pomocą aplikacji InPost Mobile nadać przesyłkę. Dzięki temu cenne przedmioty nie znajdą się w koszu, a wrócą do właściciela.

Paczkomaty na lotniskach w Katowicach i we Wrocławiu

Przedmiot, który zostanie zakwestionowany podczas kontroli bezpieczeństwa, a jego właściciel zdecyduje się na paczkomat, należy umieścić w worku strunowym i odpowiednio okleić. Następnie pasażer w przygotowanym do tego miejscu będzie mógł zapakować przedmiot w karton o odpowiednim wymiarze i umieścić go w skrytce paczkomatu. Przesyłkę nadaje się przez aplikację InPost Mobile. Paczkomat na lotnisku umożliwia wysyłkę krajową do innego urządzenia InPost lub kurierem pod wskazany adres.

Po umieszczeniu przesyłki w urządzeniu, pasażer przejdzie kontrolę bezpieczeństwa. Porty Lotnicze Wrocław i Katowice są kolejnymi lotniskami w Polsce, po Lotnisku Chopina w Warszawie, gdzie pasażerowie mogą skorzystać z usługi firmy InPost w przypadku zakwestionowania przedmiotu w bagażu podręcznym podczas kontroli bezpieczeństwa.

Ostatnio pisaliśmy o nowym wdrożeniu InPost, dzięki któremu klienci w Hiszpanii i we Włoszech mogą nadawać oraz odbierać międzykrajowe przesyłki. Obecnie usługa dostępna jest tylko dla sklepów internetowych, ale wkrótce zostanie rozszerzona także o klientów prywatnych.