Orlen przypomina, że istnieje możliwość dokonywania płatności za paliwo bez konieczności wchodzenia na stacje paliw.

Na wszystkich stacjach PKN Orlen w Polsce płatności za paliwo można dokonywać za pomocą aplikacji mobilnej Orlen Pay bezpośrednio przy dystrybutorze. O systemie Orlen Pay pisaliśmy już wielokrotnie – sprawdziliśmy też go osobiście – wszystko działa sprawnie. Klienci firmowi otrzymują fakturę na podany adres e-mail.

Orlen Pay - instrukcja

Orlen Pay działa od października 2018 roku

Na każdym dystrybutorze paliwa umieszczony jest kod QR. Po zatankowaniu paliwa do baku, klient musi uruchomić aplikację Orlen Pay, zeskanować kod QR naklejony na dystrybutorze, z którego skorzystalismy, a następnie dokonać płatności stosując się do instrukcji wydawanych w aplikacji.

Aplikacja dostępna jest na Androida i iOS – wystarczy ją pobrać, zarejestrować się, zaakceptować zgody oraz podpiąć odpowiednie źródło płatności, czyli kartę płatniczą (działa m.in. z Visa i Mastercard). Proces zakupu trwa zaledwie chwilę (i daje dużo satysfakcji). Po jego dokonaniu klient otrzymuje potwierdzenie transakcji na podany adres e-mail (w tym fakturę jeśli kupuje paliwo na firmę). Dzięki temu nie ma potrzeby wchodzenia na stację i płacenia przy kasie.

Obecnie, gdy mamy w Polsce stan epidemiczny, płatności bezstykowe (a co za tym idzie bezgotówkowe) są rekomendowaną metodą płatności. Korzystając z Orlen Pay nie narażamy siebie, a także pracowników obsługi, na bezpośredni kontakt, co zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2. Dodatkowym plusem stosowania Orlen Pay jest np. dostęp do historii tankowań wraz z wydanymi kwotami za paliwo.

O działaniu Orlen Pay pisaliśmy m.in. w artykułach:

  • NSA rozwiewa wątpliwości w sprawie paragonów. Ważny wyrok dla Orlen Pay
  • Jeszcze prostsze tankowanie na Orlenie? Sieć zakończyła nabór w GovTech Polska
  • eParagony na wszystkich stacjach Orlen. Startuje kolejny etap pilotażu