AnyPark (dawniej Pango) to mobilna aplikacja umożliwiająca bezgotówkowe płatności za parkowanie. Funkcjonuje w Polsce od niemal 10 lat. Kierowcy mogą z niej korzystać w ponad 60 polskich miastach. Od początku wrześnie br. również w Szczecinie.

Pango zmienia nazwę na AnyPark

W komunikacie podano, że zmiana nazwy jest związana z planami rozwoju i w niedalekiej przyszłości uruchomienia aplikacji w krajach Europy Środkowej i Zachodniej. Spółka chce oferować swoje usługi we wszystkich regionach pod jedną marką AnyPark.

We wrześniu br. została udostępniona wersja premium aplikacji – AnyPark+. Posiada ona szereg nowych funkcji, takich jak m.in. znajdowanie wolnych miejsc parkingowych, czy wskazywanie lokalizacji zaparkowanego samochodu. Dla klientów flotowych wprowadzono opcję zarządzania i kontroli kosztów parkowania, w tym możliwość pobrania faktur.

Należy podkreślić, że dotychczasowi użytkownicy Pango w związku ze zmianą nazwy nie muszą nic zmieniać z poziomu już zainstalowanej aplikacji.  Wszystkie funkcje zostały w niej zachowane, a nawet rozszerzone dla osób, które zdecydują się na pakiet premium.

– Zmiana nazwy naszej aplikacji i dodanie nowych funkcjonalności jest istotnym elementem strategii rozwoju marki na polskim rynku. W roku 2022 chcemy zdecydowanie zwiększyć nie tylko liczbę użytkowników aplikacji, ale również lokalizacji, w których możliwa będzie płatność za parking przez telefon. Naszym priorytetem będzie także dalszy rozwój funkcjonalności premium – komentuje Krzysztof Jankowski, Country Manager AnyPark.