Paxos uzyskał licencję głównej instytucji płatniczej (major payment institution) od MAS, dzięki czemu będzie mógł emitować stablecoiny zgodnie z nowymi regulacjami, które niedługo pojawią się w Singapurze. Singapur staje się trzecim rynkiem, obok Stanów Zjednoczonych i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, na którym Paxos i powiązane z nim podmioty zostały dopuszczone do emisji stablecoinów.
Singapur kolejnym rynkiem ze stablecoinami od Paxos
W celu zwiększenia zaufania do stablecinów Paxos wybrał największy bank w Azji Południowo-Wschodniej pod względem aktywów, DBS, jako swojego głównego partnera bankowego. W zeszłym miesiącu spółka zwolniła 20% pracowników – to element nowej strategii, aby zaprzestać niektórych działalności i skoncentrować się na tokenizacji aktywów i stablecoinach.
Paxos to spółka z sektora blockchain, która w 2021 roku została wyceniona na 2,4 mld USD – w związku z zamkniętą rundą finansowania w wysokości 300 mln dolarów. W sumie od momentu powstania fintech pozyskał 500 mln dolarów. Wśród klientów Paxos są takie firmy jak Revolut, Societe Generale, PayPal, czy Credit Suisse.
Kilka miesięcy temu to właśnie Paxos został partnerem PayPala przy emisji stablecoina od amerykańskiego giganta – PayPal USD. Token ma być zabezpieczony depozytami w dolarach amerykańskich, krótkoterminowymi amerykańskimi obligacjami skarbowymi i ekwiwalentami gotówkowymi. Gigant zapewnia, że PayPal USD może być wymieniany w stosunku 1:1 na dolary amerykańskie.
W styczniu PayPal wykorzystał swojego stablecoina w celu zainwestowania 5 mln dolarów w startup Mesh, oferujący rozwiązania z zakresu kryptowalut. To pierwszy takie przypadek, gdy PayPal Ventures użył PYUSD do dokonania inwestycji.
Na rynek stablecoinów wszedł także fintech Ripple – uruchamiając stablecoina denominowanego w dolarach amerykańskich. Na początek rozwiązanie będzie dostępne w Stanach Zjednoczonych, ale firma nie wyklucza oferowania dodatkowych regionalnych tokenów w Europie oraz w Azji. Globalny rynek stablecoinów ma być warty już ponad 150 mld USD.