PayEye to fintech z Wrocławia, który płatność okiem realizuje już pilotażowo we Wrocławiu. W kolejnych etapach planuje udostępniać swoje rozwiązanie w całej Polsce i za granicą.  Za wprowadzanie płatności za pomocą tęczówki oka, spółka otrzymała nominację do nagrody Fintech Summit Poland 2021 by Fintek.pl w kategorii PayTech.

Stoisko PayEye w trakcie targów technologicznych Gitex zlokalizowane było w Dubai World Trade Centre. Przyjęło ono formę multimedialną w kształcie ledowej wieży. Efektem obecności fintechu na targach są przede wszystkim nowe kontakty biznesowe. Spółka deklaruje, że trwają obecnie rozmowy z przedstawicielami agencji rządowych z Bliskiego Wschodu.

Premiera urządzenia eyePOS 2.0

W Dubaju swoją prezentację miał najnowszy terminal płatniczy opracowany przez PayEye – eyePOS 2.0. Urządzenie ma odpowiadać na potrzebę szybkiej i bezpiecznej płatności okiem. Przy jego opracowywaniu wzięto pod uwagę doświadczenia partnerów i użytkowników, które są wynikiem testów podczas pilotażu 1.0.

– Lepszego miejsca na prezentację naszego najnowszego urządzenia do płatności okiem nie mogliśmy sobie wyobrazić. Gitex oraz kraje Zjednoczonych Emiratów Arabskich są wręcz nasycone nowymi technologiami i chcą ich więcej – komentuje Krystian Kulczycki, prezes PayEye.

Nowy eyePOS wyposażony został w nowe kamery, nowy system i procesor, automatycznie dopasowuje się do warunków oświetleniowych. Wprowadzono fuzję biometrii – do identyfikacji oka, dołączono weryfikację twarzy. Dzięki połączeniu rozpoznawania oka i twarzy PayEye przygotowuje się do wejścia ze swoim rozwiązaniem do e-commerce.

Wkrótce we Wrocławiu ma się rozpocząć pilotaż 2.0, w którym wykorzystane zostanę premierowe eyePOSy 2.0. Rozwiązanie ma uzupełniać nowa aplikacja mobilna, która skróci drogę do korzystania z płatności okiem. Użytkownik będzie mógł dokonać w niej rejestracji, oddać wzorzec biometryczny na smartfonie oraz podpiąć kartę.