Dotąd klienci PayPal posiadający ukraińskie konta mogli korzystać z opcji jak odbiór gotówki i doładowanie telefonu. W związku z trudną sytuacją na Ukrainie amerykańska spółka zdecydowała się poszerzyć swoją ofertę dla Ukraińców. Udostępnione im opcje mają zapewnić możliwości szybkiego i bezpiecznego przesyłania pieniędzy do bliskich osób.

PayPal oferuje ukraińskim klientom nowe usługi:

  • Płatności P2P pomiędzy przyjaciółmi i rodziną. Zarówno nowi, jak i istniejący posiadacze ukraińskich kont PayPal mogą wysyłać i odbierać płatności w systemie P2P w ramach rodziny i przyjaciół.
  • Wypłacanie środków z portfela PayPal. Klienci, którzy otrzymają pieniądze od rodziny i przyjaciół do swojego ukraińskiego portfela PayPal, mogą przekazać lub wypłacić te środki na swoje konto bankowe za pośrednictwem powiązanej i spełniającej warunki karty debetowej Mastercard lub Visa.
  • Zniesienie opłat PayPal. Firma tymczasowo rezygnuje z własnych opłat dla klientów wysyłających pieniądze na ukraińskie konta PayPal lub otrzymujących środki za ich pośrednictwem. PayPal znosi prowizje również za płatności wysyłane do odbiorców w Ukrainie za pośrednictwem należącej do niego usługi międzynarodowych przekazów pieniężnych Xoom. Mogą jednak obowiązywać opłaty ze strony banków bądź wystawców kart.

Ukraińscy użytkownicy mogą wysyłać i odbierać płatności za pośrednictwem ich ukraińskiego portfela PayPal w dolarach amerykańskich (USD), dolarach kanadyjskich (CAD), funtach brytyjskich (GBP) oraz euro (EUR). W momencie przelania środków z portfela PayPal na kartę debetową lub kredytową, będą one dostępne w walucie powiązanej z daną kartą.

Zmiany wprowadzone w ofercie i opłatach obowiązują od 17 marca do 30 czerwca 2022 roku. PayPal zastrzega sobie prawo do modyfikacji nowej oferty. Warto pamiętać, że nadal mogą obowiązywać opłaty za przewalutowanie i ze strony podmiotów trzecich.

Jak osoby z Ukrainy mogą założyć konto PayPal?

Z przedstawionej powyżej oferty mogą korzystać mieszkańcy Ukrainy, ale także ukraińscy uchodźcy, którzy wyjechali z kraju w poszukiwaniu schronienia, muszą jedynie założyć ukraiński portfel PayPal. Jak to zrobić?

Na początek należy wejść na stronę PayPal.com/ua/home korzystając z przeglądarki na urządzeniu mobilnym lub komputerze stacjonarnym. Następnie trzeba wybrać przycisk „Załóż konto” oraz dodać i zweryfikować numer telefonu komórkowe. Za pomocą formularza system poprosi o podanie informacji, takich jak dane osobowe oraz kontaktowe, a także numer i rodzaj dokumentu tożsamości.