Fintech PayPo działa od 2016 roku. W tym czasie w Polsce nawiązał współpracę z ponad 25 tys. sklepów i zapewnił finansowanie dla blisko miliona kupujących. Nad Wisłą z płatności odroczonych PayPo mogą korzystać m.in. klienci sklepu internetowego Medicine. Teraz firma celuje w zdobycie szerokiego grona partnerów na rumuńskim rynku.

Płatności odroczone PayPo debiutują w Rumunii

Za realizację działań biznesowych fintechu w Rumunii odpowiada nowo utworzona spółka – PayPo Plati Amanate IFN S.A. Uruchomiła ona już stronę internetową w języku rumuńskim. Ponadto płatności odroczone PayPo są już dostępne dla klientów sklepu internetowego Modivo.ro, który należy do Grupy CCC.

– Branża e-commerce w Rumunii ma bardzo duży potencjał, który zamierzamy wykorzystać. Tamtejszy rynek jest jednym z najszybciej rozwijających się w Europie, a przy tym bardzo podobny do naszego, choćby pod względem zachowań i przyzwyczajeń konsumentów. Liczymy, że ze względu na wartości dodane, które otrzymują klienci korzystający z PayPo, jak możliwość odebrania i sprawdzenia zamówienia przed zapłatą, nasze usługi zyskają tam na popularności – mówi Radosław Nawrocki, CEO w PayPo.

– Rumunia to pierwszy kraj, od którego rozpoczynamy naszą ekspansję międzynarodową. Niebawem pojawimy się na kolejnych europejskich rynkach, realizując naszą strategię, której celem jest wzmocnienie pozycji jako lidera w regionie CEE, gdzie planujemy zainwestować 50 mln EUR w ciągu najbliższych kilku lat – dodaje Radosław Nawrocki.

Według danych Ecommerce Europe i EuroCommerce, rumuński rynek e-commerce urósł w 2021 roku o 11 proc. względem roku poprzedniego osiągając wartość 6,2 mld euro. Aktualne prognozy mówią o dalszym wzroście, o 13 proc. do poziomu 7 mld w tym roku.