PayPo nie zwalnia tempa. Niedawno do grona partnerów fintechu dołączyła także bramka płatnicza imoje, za której działanie odpowiada ING Bank Śląski. Dzięki tej współpracy sklepy internetowe, które korzystają z płatności online oferowanych przez imoje, mogą w łatwy sposób udostępnić swoim klientom usługi PayPo.

Odroczone płatności PayPo w e-sklepie Medicine

Kupujący w sklepie internetowym marki Medicine mogą już wybrać PayPo jako metodę płatności. Korzystając z tej opcji klienci zyskują możliwość zapłacenia za zakupy dopiero po 30 dniach, bez naliczania dodatkowych opłat. Płatność z PayPo można również rozłożyć na raty.

To kolejny, duży partner PayPo z branży fashion, w której szczególnie dobrze sprawdzają się płatności odroczone. Sklepy po wprowadzeniu tej opcji dla swoich klientów notują wzrost wartości koszyka zakupowego, a udział transakcji realizowanych z PayPo przekracza w niektórych z nich nawet 30 proc. — czytamy w komunikacie.

— Z usług PayPo korzysta już regularnie prawie milion osób. Na własnym przykładzie widzimy, że Polacy pokochali płatności odroczone, a wśród najchętniej finansowanych w ten sposób produktów są właśnie te z branży fashion. Miło nam zatem poinformować, że do grona naszych partnerów dołącza kolejny, duży brand z sektora modowego – Medicine — mówi Tomasz Hadzik, Executive Vice President, Board Member w PayPo.

Branża odzieżowa w Polsce coraz mocniej stawia na BNPL (buy now, pay later). W lipcu głośno było o nawiązaniu przez Klarnę współpracy z LPP — największą polską grupą odzieżową, właścicielem takich marek jak Reserved, Sinsay, Mohito, House i Cropp. Wcześniej flagowa usługa szwedzkiego fintechu „Zapłać za 30 dni” trafiła m.in. do sklepu online marki Kubota.