Do najpopularniejszych emitentów kart flotowych niezwiązanych z dużymi koncernami w kraju i zagranicą, zalicza się: UTA, DKV, e100 oraz EuroWag. Na rynku pojawia się jednak coraz więcej produktów, które nie są związane z żadną znaną marką.

eFlota umożliwi bezgotówkową płatność za paliwo

PayTel oferuje swoim partnerom coraz to nowsze narzędzia. W tym roku wdrożone zostały takie produkty jak terminal mobilny SoftPOS, bramka płatnicza eCommerce. Od dziś w ofercie PayTel dostępna jest także eFlota.

Po wdrożeniu powyższego rozwiązania, stacje paliw będą mogły akceptować wszystkie kluczowe karty na polskim rynku. Nie będzie miało tutaj znaczenia czy jest ona przypisana do konkretnej stacji, czy nie. Samo wykonanie transakcji flotowej niczym nie odbiega od zwykłej transakcji kartowej.

Cały proces realizują program sprzedażowego i terminal płatniczy. Ma to na celu poprawić ergonomię oraz oszczędzać miejsce w punkcie kasowym. Wszystkie informacje na temat transakcji kartowych, flotowych i innych usług dodatkowych partnerzy znajdą w jednym serwisie transakcyjnym.

PayTel pełni tutaj funkcję integratora pomiędzy emitentami a akceptantami kart flotowych, oferując przy tym ergonomię. Co ważne, usługę zaprojektowano także w taki sposób, aby jej rozwój i rozszerzenie akceptacji o kolejne schematy kart flotowych miały minimalny wpływ na systemy sprzedażowe partnerów.

Merchanci, którzy zdecydują się na korzystanie z eFloty muszą jednak spełnić określone wymagania. Akceptant powinien posiadać umowę z Emitentami kart flotowych, aplikację sprzedażową, umowę na najem terminala płatniczego oraz aplikację eFlota.