Już teraz kupujący online mogą skorzystać z flagowych rozwiązań Klarny: „Zapłać za 30 dni” oraz „Zapłać w 3 ratach” w wybranych sklepach współpracujących z PayU.

Współpraca Klarny i PayU

Partnerstwo pomiędzy fintechami otwiera nowe możliwości przed polskimi markami i sklepami internetowymi każdej wielkości. Współpracujący z PayU właściciele sklepów internetowych będą mogli zaoferować swoim klientom nowe metody płatności, sami natomiast zyskają wsparcie w rozwoju oraz ekspansji zagranicznej – partnerstwo PayU z Klarną w przyszłości obejmie bowiem również kolejne rynki CEE – czytamy w komunikacie.

W minionym roku Klarna rozpoczęła działalność w Czechach, od czerwca dostępna jest w Rumunii, a od 17 października również na Węgrzech. PayU dołącza do kluczowych partnerów fintechu w regionie CEE.

– Nawiązanie współpracy z PayU to dla nas przełomowy moment i ogłaszamy to z wielką radością. Dla szerokiej sieci przedsiębiorstw i właścicieli sklepów, którzy już są związani z PayU, integracja z systemem Klarny nigdy nie była prostsza. To dla nas bardzo ważny krok w rozwoju nie tylko w Polsce, ale w całym, rozległym regionie CEE – mówi Łukasz Dwulit, Head of Klarna Poland.