Wizualnym motywem przewodnim nowej karty od Pekao jest symbol banku – żubr. Karta jest dostępna w kilku kolorach, w każdej wersji widnieje na niej minimalistyczna grafika oraz logo Mastercard. Jeśli chodzi o materiał z jakiego wykonano nowy plastik, jest to PVC pochodzący z recyklingu.

„Karta Kredytowa z Żubrem” w ofercie Banku Pekao

Klient w momencie wydania karty wybiera pakiet: standard, złoty lub platynowy. Pakiet można bezpłatnie zmienić w trakcie trwania umowy. Opłata za obsługę karty w pakiecie złotym wynosi 19 zł/mies. oraz 39 zł/mies. w pakiecie platynowym. Klient może w łatwy sposób uniknąć tej opłaty wykonując transakcje na odpowiednio 2000 zł lub 3000 zł miesięcznie – czytamy w komunikacie.

Obsługę nowej karty ma ułatwiać aplikacja PeoPay. Za jej pomocą klient może sprawdzić dostępny limit oraz historię płatności, a także podejrzeć dostępne korzyści, zmienić pakiet, nadać lub zmienić PIN do karty, zlecić przelew z karty na rachunek osobisty, zablokować czasowo kartę, czy rozłożyć spłatę na raty.

„Kartę Kredytową z Żubrem” można również dodać do aplikacji Google Pay oraz Apple Pay, aby w ten sposób płacić telefonem za zakupy. Można ją także zarejestrować w programie Mastercard Bezcenne Chwile. W jego ramach za płatności przyznawane są punkty wymienne na nagrody.

Co zapewniają poszczególne pakiety?

W bezpłatnym pakiecie standard karta zapewnia ubezpieczenie zakupów oraz ubezpieczenie transakcji internetowych. Przy czym suma ubezpieczenia od PZU wynosi 1000 złotych. Co więcej, zakupy do tej kwoty można rozłożyć na 10 rat 0 proc. bez odsetek i prowizji.

W pakiecie złotym oraz platynowym klient otrzymuje dodatkowe korzyści. Za płatności kartą w internecie bank zwraca 2 proc. wydatków – do 20 zł miesięcznie w pakiecie złotym i do 30 zł w platynowym. Zwrot jest naliczany za zakupy online, ale także za opłaty czy abonamenty. Dodatkowo, w pakiecie platynowym przysługuje zwrot 5 proc. opłat za autostrady w Polsce i zagranicą (do 20 zł miesięcznie).

Wybierając wyższe pakiety do karty, rośnie maksymalna kwota, którą można rozłożyć na raty 0 proc. (do 2000 zł i 3000 zł) oraz rosną sumy ubezpieczenia do jakich PZU świadczy ochronę – do 3000 zł w wariancie złotym i do 6000 zł w wariancie platynowym.

Posiadacze „Karty Kredytowej z Żubrem” w pakiecie złotym i platynowym mogą liczyć na dostęp do saloników lotniskowych w przypadku opóźnienia lotu o min. godzinę (usługa Flight Delay Pass). Przysługują im także ubezpieczenia w podróży, które obejmują koszty leczenia i assistance oraz NNW na wypadek śmierci do 100 000 zł w wariancie złotym lub do 200 000 zł w wariancie platynowym.