Żabka Eko Smart to kontynuacja projektu realizowanego od 2020 r., kiedy to w Warszawie sieć uruchomiła pierwszy sklep w 100% zasilany zieloną energią. Kolejnym krokiem było uruchomienie w kwietniu br. Żabki Smart przy ul. Półwiejskiej w Poznaniu, w której badane są nowe rozwiązania technologiczne usprawniające pracę franczyzobiorców. Teraz sieć rozwija Żabkę Eko Smart, która łączy oba wspomniane projekty.

Żabka Eko Smart w Poznaniu już otwarta

Zgodnie z zapowiedziami, przy ul. Powstańców Wielkopolskich 2 została otwarta pierwsza w Polsce Żabka Eko Smart. Zastosowane w niej technologie dostarczyło 14 firm, większość to polskie przedsiębiorstwa. Rozwiązania skupiają się wokół pięciu kluczowych kategorii: zielona energia, drugie życie, czyste powietrze, zielony transport oraz smart rozwiązań.

Nowy sklep wyposażony został m.in. w instalacje perowskitowe – w tej technologii powstały tzw. cenówki oraz żaluzje z ogniwami perowskitowymi. Zainstalowano także systemy do zdalnego zarządzania oświetleniem oraz znajdującymi się w sklepie urządzeniami, a przy stoisku z kawomatem ułożono płytki wykonane z fusów i łusek po kawie. Zamykane, izolowane matami z konopi siewnych lodówki oraz wypełnione glikolem półki w szafie mroźniczej mają pozwolić zaoszczędzić energię.

– Wkraczamy w kolejny etap projektu i uruchamiamy Żabkę Eko Smart, czyli pierwszą w Polsce placówkę, w której łączymy kwestie związane z ekologią z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, usprawniającymi pracę franczyzobiorców i ich pracowników. Prezentując nowe rozwiązania, zachęcamy także klientów do pozyskiwania zupełnie innych doświadczeń zakupowych. Liczymy, że w ten sposób dodatkowo zasiejemy w nich ciekawość i zachęcimy do proekologicznych działań – mówi Anna Grabowska, Wiceprezeska Zarządu ds. Strategii Konsumenckich, Grupa Żabka.

– Zastosowane w sklepie innowacyjne rozwiązania „komunikują się” z nami i „wykonują” niektóre czynności w placówce, co znacznie usprawnia pracę moją oraz moich pracowników i pozwala nam skupić się na tym, co robimy najlepiej, czyli na sprzedaży oraz obsłudze klientów. A to z kolei daje nam szansę na budowanie dobrych, lokalnych relacji z naszymi klientami – mówi Norbert Kruk, franczyzobiorca Żabki Eko Smart przy ul. Powstańców Wielkopolskich 2 w Poznaniu.