Pinterest to miejsce, w którym opracowywana jest następna generacja technologii rozpoznawania obrazów i rekomendacji, AR i AI oraz wyszukiwania wizualnego i wykrywania obiektów. Każdego miesiąca ponad 360 miliardów pomysłów jest zapisywanych przez ponad 400 milionów osób z całego świata – czytamy w komunikacie.

Zapewne m.in. właśnie dlatego w zeszłym roku tyle mówiło się o potencjalnym przejęciu Pinterest przez PayPal.

Pinterest zapuszcza korzenie w Warszawie

Amerykańska firma rozpoczęła swoją działalność w Polsce w grudniu zeszłego roku. Nastąpiło to wraz z chwilą przejęcia firmy VOCHI, która miała już w stolicy swoje biuro i zatrudnionych pracowników. Zakupiona przez Pinterest aplikacja, wykorzystuje sztuczną inteligencję do tworzenia i edytowania filmów. Dotychczasowi pracownicy z VOCHI już stali się trzonem nowo-otwartego warszawskiego biura.

Pinterest dysponuje teraz nad Wisłą całkiem silną infrastrukturą oraz kadrą kierowniczą. Ma to przyciągnąć do regionu kolejnych utalentowanych pracowników. W 2022 roku amerykańska firma planuje także podwoić zespół zatrudnianych inżynierów w Warszawie. Ich zadaniem ma być rozwój obszarów wideo i rozpoznawania obrazów zarówno w aplikacji VOCHI jak i na globalnej platformie firmy.

Pinterest szczególnie interesują teraz eksperci z Europy Środkowej i Wschodniej. Firma chce pozyskać tych, którzy specjalizują się w obszarze tworzenia i konsumpcji treści wideo na urządzeniach mobilnych. Ich zadaniem będzie tworzenie technologii i środowiska, które wzmocnią zasoby kreatywne oferowane na Pintereście i zbliżą firmę do pozycji najczęściej wybieranej platformy do publikowania inspiracji lifestyle.