Piotr Kowynia z Nest Bankiem jest związany od ponad 2 lat. W 2019 roku został powołany na członka zarządu, a od 2020 roku pełnił funkcję pierwszego wiceprezesa zarządu. Jednocześnie, od końca 2019 r. był odpowiedzialny za zarządzanie ryzykiem w działalności banku.

Poprzedni prezes Nest Banku Marek Kulczycki złożył rezygnację ze stanowiska w dniu 23 listopada 2021 r. Pełnił on funkcję prezesa od 2016 roku, wtedy bank działał jeszcze pod nazwą FM Bank PBP.

Piotr Kowynia ze zgodą KNF na objęcie stanowiska prezesa Nest Banku

Nowy prezes Nest Banku ma ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w sektorze finansowym. Ukończył studia matematyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Management TM ICAN Institute.

W latach 2001 – 2009 zarządzał obszarem ryzyka w Fortis Banku – najpierw jako Dyrektor Departamentu Ryzyka, potem jako Dyrektor Pionu Ryzyka. Przez ponad 9 lat związany był z Raiffeisen Bank Polska.

– Jesteśmy bankiem wyspecjalizowanym w obsłudze mikro oraz małych firm i dostarczamy im usługi najwyżej jakości. Inspiruje nas siła polskich przedsiębiorców – jest to sektor premium polskiej gospodarki. Tworzy go ponad dwa miliony mikro i małych firm, które realizują ponad 50% polskiego produktu krajowego. W przyszłym roku i następnych latach z pewnością będziemy realizować obecną strategię i w dalszym ciągu wspierać rozwój przedsiębiorców za pomocą nowoczesnych i pomysłowych rozwiązań – mówi Piotr Kowynia.

Strategia banku, w budowie której brał udział Piotr Kowynia zakłada wprowadzanie nowych usług cyfrowych. Na początku września Nest Bank i Visa wystartowały z pilotażem Visa Mobile. To sposób płatności kartą w Internecie, który ma stanowić konkurencję dla BLIKA. Aby zapłacić Visa Mobile wystarczy podać swój numer telefonu, a następnie potwierdzić płatność w aplikacji bankowej.