Obecnie sieć Ruch, należąca do Orlenu, rozwija współpracę ze sklepami internetowymi, których klienci będą mogli zamawiać przesyłki i odbierać je w automatach, na stacjach Orlen, w punktach Ruchu oraz innych lokalizacjach partnerskich.

PKN Orlen uruchomi własne automaty paczkowe

Spółka Ruch przygotowując się do startu usługi „Orlen Paczka” wprowadza wiele zmian organizacyjnych i technologicznych, w tym znacząco skraca czas dostawy przesyłek do punktu do 1-2 dni. Usługa zostanie udostępniona jesienią. Integracja z „Orlen paczka” jest prosta, szybka i dostępna będzie na platformach e-commerce w Polsce – czytamy w komunikacie.

Usługa nadawania i odbierania przesyłek ma być dostępna do końca tego roku w ponad 5,5 tyś. punktów sieci „Orlen paczka”. We wrześniu bieżącego roku automaty paczkowe Orlen staną w około 200 dostępnych całodobowo miejscach, w wielu polskich miastach. Z kolei do końca 2022 roku sieć ma liczyć prawie 2 tys. urządzeń. Klienci będą mogli też korzystać z aplikacji mobilnej, która m.in. pozwoli bezdotykowo odebrać przesyłkę z automatu paczkowego.

PKN Orlen wyjaśnia, że nowi partnerzy będą mogli skorzystać ze specjalnej promocji na start. Zapoznać się z nią można zostawiając zgłoszenie na stronie https://www.paczkawruchu.pl/orlenpaczka/, po którym konsultant nawiąże kontakt i przedstawi warunki współpracy.

Orlen to nie jedyna spółka, która stawia na własny rozwój skrytek na paczki. Pierwsze automaty paczkowe postawiło już Allegro – na razie w Poznaniu i Warszawie.

W autorskie automaty paczkowe zainwestował także chiński gigant AliExpress. Takie maszyny można już znaleźć na ulicach Warszawy.