Program „Poland ClimAccelerator” to krajowa odsłona globalnej sieci akceleracyjnej EIT Climate-KIC. Dzięki jej działalności, ponad 2100 startupów klimatycznych pozyskało już przeszło 2 mld euro dofinansowania.

– EIT Climate-KIC bardzo cieszy się z dołączenia Poland ClimAccelerator do naszej oferty dla przedsiębiorców! Z niecierpliwością czekamy na możliwość wsparcia naszą wiedzą i wskazówkami polskich, proekologicznych przedsiębiorców oraz ich innowacyjnych pomysłów. Dziękujemy zespołom Accelpoint i PKO Bank Polski za współpracę – mówi Christian Daube, Strategic Programmes Builder & Leader of Open ClimAccelerators around the world.

Rusza pierwsza edycja „Poland ClimAccelerator”

Dzięki udziałowi w 5-miesięcznym programie akceleracyjnym wybrane startupy uzyskają dostęp do międzynarodowej sieci inwestorskiej oraz do społeczności branżowych ekspertów i mentorów. Ponadto, najlepsze z nich zyskają szansę na finansowanie testów technologicznych we współpracy z partnerami korporacyjnymi.

Wśród elementów akceleracji znajdą się również szkolenia z prezentacji i optymalizacji modelu biznesowego, analizy rynku i konkurencji i zabezpieczenia praw intelektualnych. Program zakończy prezentacja najlepszych rozwiązań przed międzynarodową siecią inwestorów i potencjalnych partnerów biznesowych.

Program otwarty jest na technologie z różnych sektorów, takich jak czysta energia, szeroko pojęte zwiększanie efektywności energetycznej, zielony transport, czysty przemysł, zarządzanie i oczyszczanie wody, green finance, usprawnienia w rolnictwie, czy dekarbonizacja. Rekrutacja potrwa do 31 października. Pełna lista obszarów oraz formularz aplikacyjny dostępne są na stronie: www.greentech.ac