Wdrożenie bardziej zaawansowanej generatywnej sztucznej inteligencji w voicebotach, chatbotach, infolinii, a także w aplikacji IKO i serwisie internetowym iPKO, ma wzbogacić obecne rozwiązania banku. W komunikacie czytamy, że odczują to klienci oraz pracownicy. Projekt otrzymał 9,2 mln zł dofinansowania ze środków publicznych.
PKO BP rozwija sztuczną inteligencję w obsłudze klienta
PKO BP podaje w komunikacie, że dzięki nowym rozwiązaniom potrzeby klientów mają zostać lepiej zrozumiane przez sztuczną inteligencję. Natomiast pracownicy banku uzyskają inteligentne narzędzia w postaci wyszukiwarek wykorzystujących wewnętrzne zasoby wiedzy w różnych obszarach. Ma to skrócić czas obsługi klienta. Pracownicy będą mogli skorzystać z inteligentnych asystentów realizujących zadania, takie jak: upraszczanie, streszczanie i analiza tekstów oraz wydobywanie kluczowych informacji
Projekt otrzymał 9,2 mln zł dofinansowania z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. Obejmuje on zaawansowane prace badawczo-rozwojowe w dziedzinie sztucznej inteligencji.
W październiku pisaliśmy, że sztuczna inteligencja w PKO BP przeprowadziła już 50 mln rozmów z klientami. Voiceboty wykorzystują sztuczną inteligencję m.in. do obsługi klientów na infolinii, przypominania o spłacie zaległości, prowadzenia ankiet, badania skłonności do zakupu produktu oraz ochrony finansów klientów. Z kolei Asystent głosowy IKO ma już 4 mln użytkowników, którzy rozmawiali z nim ponad 16 mln razy.
PKO BP udostępnił klientom także proces hipoteczny w aplikacji mobilnej IKO. Klient w aplikacji może skorzystać z kalkulatora raty, zbadać wstępną zdolność kredytową, wygenerować ofertę i złożyć wniosek. Dodatkowo klienci mogą też w aplikacji IKO włączyć płatności powtarzalne BLIK. To rozwiązanie, dzięki któremu automatycznie zapłacą BLIKIEM za subskrypcje, abonamenty czy rachunki albo opłaty.