Z karty w formie cyfrowej mogą korzystać wszyscy klienci indywidualni posiadający karty kredytowe PKO Banku Polskiego. Jednocześnie mogą używać tradycyjnych fizycznych kart. Widoczny w wersji cyfrowej karty zmienny kod CVC/CVV ma zwiększać bezpieczeństwo płatności w internecie.

Cyfrowe karty kredytowe od PKO BP

Karty w formie cyfrowej są dostępne dla wszystkich klientów indywidualnych korzystających z kart kredytowych PKO Banku Polskiego z logo Mastercard oraz Visa. Jednocześnie, tak jak dotychczas, mogą oni korzystać z tradycyjnych fizycznych kart.

PKO Bank Polski jest jednym z nielicznych banków na świecie obsługujących zmienny kod bezpieczeństwa w aplikacji. W niedalekiej przyszłości karta cyfrowa i zmienny kod CVC/CVV będą też dostępne dla posiadaczy kart debetowych. W kolejnym etapie bank planuje dać klientom możliwość zrezygnowania z kart fizycznych – czytamy w komunikacie.

Bank wyjaśnia, że cyfrowa wersja karty kredytowej daje jej posiadaczowi nowe możliwości. Pierwsza z nich to natychmiastowa dostępność – z karty można korzystać od razu po akceptacji w banku wniosku o kartę kredytową, bez konieczności czekania na dostarczenie fizycznej karty. W praktyce oznacza to możliwość używania karty do płacenia w internecie (płatności z podaniem numeru karty i innych danych na stronie internetowej lub w aplikacji), jak również aktywacji płatności powtarzalnych (subskrypcji). Kartę można też od razu dodać do płatności zbliżeniowych smartfonem lub zegarkiem do portfela: Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, SwatchPAY czy Xiaomi Pay.

Druga funkcja to zmienny kod CVC/CVV – jest ważny tylko przez określony czas, po czym się zmienia. Kod wyświetlany jest w aplikacji IKO i serwisie iPKO lub dostępny jest za pomocą bankowej infolinii. Ma zwiększać to bezpieczeństwo płatności kartami w internecie. Aby korzystać z tych nowych funkcji, klient nie musi wymieniać karty – wystarczy jedynie aktualna wersja IKO.

PKO BP wprowadzi też cyfrową wersję kart debetowych

Nowe, cyfrowe funkcje dostępne są już teraz dla wszystkich klientów indywidualnych używających kart kredytowych, w tym najpopularniejszych Przejrzystych kart kredytowych oraz kart PKO Mastercard Platinum i PKO Visa Infinite. Dotychczasowi użytkownicy kart kredytowych mogą do płatności w internecie korzystać zarówno z kodu CVC/CVV wydrukowanego na rewersie karty, jak i dynamicznego kodu bezpieczeństwa CVC/CVV, wyświetlanego w aplikacji IKO i serwisie iPKO.

Na nowych kartach kredytowych, również tych wznawianych, nie będzie już drukowany na odwrocie statyczny kod bezpieczeństwa – klient znajdzie tam podpowiedź: „CVC/CVV -> aplikacja mobilna IKO/serwis internetowy iPKO/infolinia”.

Klienci PKO Banku Polskiego dostęp do danych karty znajdą w IKO oraz iPKO – w zakładce „Karty”, po kliknięciu w opcję „Pokaż dane karty” i po dodatkowej autoryzacji dostępu. Klienci, którzy mają kartę kredytową, a nie korzystają z serwisu internetowego ani aplikacji mobilnej banku, taki kod mogą uzyskać za pośrednictwem bankowej infolinii.

W najbliższym czasie z kart w wersji cyfrowej i zmiennego kodu bezpieczeństwa CVC/CVV będą też mogli korzystać posiadacze kart debetowych PKO Banku Polskiego. W dalszym etapie klient będzie mógł zrezygnować z karty fizycznej już na etapie wnioskowania. W każdej chwili później, w razie potrzeby, będzie mógł kartę zamówić w formie fizycznej.