Wcześniej PKO BP udostępnił wniosek o pożyczkę dla osób bez konta w banku w aplikacji IKO. Z tej opcji można korzystać w ramach „IKO bez konta”. W tym przypadku również cały proces przebiega online i nie trzeba udawać się do oddziału banku.

Pożyczka bez konta już dostępna w serwisie iPKO

Bez konieczności posiadania konta w PKO Banku Polskim oraz dokumentowania dochodu można ubiegać się o pożyczkę do 6200 zł. Obowiązują warunki – brak produktów PKO BP, rachunek prowadzony w innym banku oraz wiek powyżej 23 lat. Wniosek przez serwis iPKO mogą złożyć jedynie osoby, które posiadają dostęp do bankowości elektronicznej banku.

O pożyczkę bez konta można wnioskować po zalogowaniu się do iPKO. Następnie należy wybrać zakładkę „Oferta”, potem „Pożyczki i Kredyty” oraz „Pożyczka dla Klientów bez konta”. Użytkownik serwisu zostanie przekierowany na stronę produktu, gdzie może samodzielnie złożyć wniosek online. Pieniądze zostaną wypłacone w dniu podpisania zdalnie umowy z bankiem.

W przypadku braku dostępu do bankowości elektronicznej PKO BP również można ubiegać się o pożyczkę bez konta. W tym celu należy wejść na stronę banku poświęconą ofercie pożyczki gotówkowej i postępować zgodnie z instrukcją. Konieczne będzie potwierdzenie tożsamości. Polega ono na zrobieniu przelewu na 1 zł z konta w banku, na które mają zostać wypłacone środki z pożyczki.