PKO Konto Dziecka jest otwierane dla osoby małoletniej do ukończenia przez nią 13. roku życia. W ramach oferty PKO Junior rodzice mogą założyć dziecku również konto oszczędnościowe. Dziecko posiadające rachunek może zarządzać swoim kontem i oszczędnościami przez serwis internetowy PKO Junior i aplikację mobilną PKO Junior.

Konto dla dziecka w PKO BP otworzysz zdalnie

PKO Bank Polski umożliwił swoim klientom całkowicie zdalne otwieranie konta dla dziecka. Wniosek online można złożyć zarówno w serwisie internetowym iPKO, jaki i aplikacji mobilnej IKO. W obu kanałach rodzic może także zamówić do rachunku kartę debetową PKO Junior.

– Nasi klienci od dawna wybierają głównie zdalne sposoby kontaktu z bankiem, dlatego systematycznie poszerzamy listę możliwości, które pozwalają im na załatwianie swoich spraw bez konieczności wizyty w placówce. Możliwość zdalnego założenia PKO Konta Dziecka dla dzieci do 13. roku życia oraz wnioskowania o kartę płatniczą w naszej bezkonkurencyjnej aplikacji mobilnej IKO jest jedną z nich – podkreśla Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego w PKO Banku Polskim.

Do 30 września w PKO BP trwa promocja, w której za otwarcie konta dla dziecka, zamówienie karty PKO Junior i spełnienie prostych warunków można otrzymać kod o wartości 100 zł do wykorzystania na Allegro.