Do tej pory PKO BP był jednym z ostatnich banków w Polsce, który nie umożliwiał swoim klientom płatności Google Pay. Mieli oni do wyboru inne opcje płatności telefonem – HCE oraz zbliżeniowego BLIKA. Teraz z Google Pay skorzystają klienci korporacyjni i samorządowi.

PKO BP udostępnia Google Pay

Dzięki usłudze można płacić w internecie i w aplikacjach bez konieczności podawania danych do płatności. Możliwa jest także wypłata gotówki w bankomatach, które mają funkcję zbliżeniową. W komunikacie czytamy, że PKO Bank Polski obsługuje obecnie 15 tysięcy klientów korporacyjnych i ok. 280 klientów samorządowych.

Żeby aktywować Google Pay na swoim smartfonie, trzeba pobrać tę aplikację ze sklepu Google Play, kliknąć „Dodaj formę płatności” (albo „Dodaj kartę”), a następnie wpisać dane karty lub ją zeskanować za pomocą aparatu w telefonie i uzupełnić te dane o kod CVV2/CVC2. Po zaakceptowaniu warunków użytkowania klient dostanie SMS z kodem weryfikacyjnym do wpisania w aplikacji.

Wśród kart dostępnych dla klientów korporacyjnych PKO Banku Polskiego znajduje się prestiżowa biznesowa karta kredytowa – PKO Visa Business Credit Premium. Jest zbudowana ze stopów metali i ma posrebrzane krawędzie. Kartę wyróżnia specjalny wygląd: matowe tło zostało pokryte specjalną powłoką premium printing zabezpieczającą przed zarysowaniami, a skarbonka z logo banku w fortepianowej czerni nadaje całości elegancję. Numer karty oraz dane użytkownika są umieszczone na odwrocie