Z leasingu online w Media Expert mogą korzystać klienci firmowi, m.in. mikroprzedsiębiorcy i sektor MSP. Ta forma finansowania jest opłacalna podatkowo i umożliwia korzystanie ze sprzętu bez konieczności zaciągania kredytu lub inwestowania pełnej kwoty w momencie zakupu – czytamy w komunikacie.

Współpraca PKO Leasing i Media Expert

Do zawarcia umowy wystarczy dowód osobisty oraz podpis kwalifikowany. Jeśli przedsiębiorca takiego nie posiada, może go wyrobić w trakcie wideoweryfikacji na koszt PKO Leasing lub sfinalizować transakcję z udziałem kuriera. Decyzja o przyznaniu finansowania wydawana jest w ciągu kilku minut, a cały proces zawarcia transakcji zamyka się w kwadransie. W zależności od wybranej opcji leasingu (operacyjnego lub finansowego) okres spłaty waha się od 12 do 48 miesięcy.

Jednym z podstawowych celów digitalizacji rynku leasingu jest zautomatyzowanie i uproszczenie procedury, w ramach której przyznawane jest finansowanie. To pozwala otworzyć na leasing nowe grupy klientów, m.in. osoby korzystające z e-commerce, które nie finansują aut, maszyn czy specjalistycznych urządzeń, lecz drobny sprzęt o relatywnie niewielkiej wartości.

– Wkraczamy w kolejny etap współpracy z Media Expert. Od listopada 2022 r. oferujemy leasing sprzętu RTV, AGD i ICT w ponad 550 punktach, które należą do stacjonarnej sieci naszego partnera. Następnym krokiem i naturalną konsekwencją jest rozszerzenie działań o kanał online na stronie mediaexpert.pl. Dajemy klientom możliwość sfinansowania urządzeń o wartości min. 500 zł w ramach szybkiego, dostępnego całodobowo i zdigitalizowanego procesu leasingowego – mówi Anna Wiśniewska, Dyrektor Departamentu Produktów i Procesów w PKO Leasing.