– Partnerstwo z fintechem Brutto, pozwoliło uruchomić dla właścicieli sklepów Shoper wygodne finansowanie, które umożliwia zdobycie pożyczki firmowej. Uzyskane w ten sposób środki można przeznaczyć na inwestycję w marketing, wyposażenie, opłatę magazynów, zakup większej ilości towarów lub rozszerzenie oferty produktowej, czyli na rozwój swojego e-biznesu. Finansowanie oferowane przez Shoper i Brutto umożliwia sklepom korzystającym z platformy Shoper korzystanie z elastycznego finansowania rozwoju i tym samym poprawia ich konkurencyjność – mówi Łukasz Piechowiak, Head of Financial Services w Shoper.

Dodatkowe środki na towar, marketing i zakupy firmowe

Shoper to platforma przeznaczona dla rynku e-commerce, operująca w modelu SaaS (Software as a Service). Spółka oferuje ekosystem umożliwiający prowadzenie, zarządzanie i rozwój własnej sprzedaży online, dodatkowo udostępniając m.in. wsparcie w obszarze marketingu, logistyki czy płatności.

Teraz właściciele sklepów prowadzonych na platformie Shoper zyskali możliwość finansowania swoich potrzeb firmowych przy pomocy pożyczki od Brutto. Decyzja o udzieleniu finansowania podejmowana jest na podstawie historii sprzedaży sklepu na platformie Shoper, co pozwala na określenie wysokości przyznanego finansowania dostosowanego do wielkości obrotów konkretnego sprzedawcy. Maksymalny limit, jaki może otrzymać sprzedawca, to 100 tys. zł. Spłatę można rozłożyć na raty do 12 miesięcy.

To kolejne istotne wdrożenie Shoper – po wprowadzeniu usługi finansowania z Uncapped. Dzięki temu przedsiębiorcy korzystający z platformy zyskali dostęp do finansowania do kwoty 5 mln EUR.