– Dzięki nowej ofercie finansowania, właściciele sklepów internetowych, mogą pozyskać środki na rozwój sprzedaży w internecie. Może to być m.in. zakup towarów, ale też inwestycje w pozyskanie nowych klientów czy zwiększenie zatrudnienia. Cały proces wnioskowania odbywa się online lub telefonicznie – wystarczy wypełnić prosty i krótki formularz, aby go zainicjować. Decyzja o udzieleniu finansowania podejmowana jest w większości przypadków w ciągu 24 godzin – komentuje mówi Łukasz Piechowiak, Head of Financial Services w Shoper.

Oferta kierowana dla branży e-commerce

Dzięki kooperacji z firmą Uncapped, przedsiębiorcy korzystający z platformy Shoper, zyskali obecnie dostęp do finansowania rozwoju handlu internetowego do kwoty 5 mln euro.

Jest to kolejny etap rozbudowy oferty usług finansowych na powyższej platformie dedykowanej zarówno przedsiębiorcom i konsumentom. Shoper współpracuje zarówno z bankami (m.in. Inbank, mBank), jak i innymi dostawcami usług finansowych (m.in. Brutto, PayPo). W ramach tej platformy właściciele sklepów internetowych mają obecnie możliwość finansowania rozwoju e-commerce, a konsumenci swoich zakupów.

Firma Uncapped specjalizuje się w finansowaniu firm z branży e-commerce i jest obecna ze swoją ofertą na ponad 20 rynkach. Wspierają ją w rozwoju europejscy inwestorzy tacy jak Lakestar, Seedcamp, Global Founders Capital, Whitestar, czy Mouro Capital (Santander Bank). W ramach partnerstwa z Shoper, klienci tej platformy będą obsługiwani przez polskojęzycznych menedżerów inwestycyjnych Uncapped, którzy przeprowadzą ich przez cały proces aplikacji o finansowanie.